Beyazlatıcı Cilt Maskeleri

beyazlatici-cilt-maskeleri
1 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Beyazlatıcı Cilt Maskeleri

Birçok etkenden dolayı etkilenen cildinizde, Beyazlatıcı cilt maskeleri uygulamak hem şık bir görünüme hem de sağlıklı bir cilde kavuşmanızı sağlayacaktır. Aşırı güneş ışınları, çevresel etkenler, cilt kuruluğu, kimyevi nedenler, yetersiz beslenme, aşırı kozmetik ve stres gibi sorunlar cildinizdeki renk değişikliklerinin nedenleri arasında yer almaktadır. Sizler için özenle hazırladığımız, Beyazlatıcı cilt maskeleriyle birlikte, sağlıklı ve beyaz bir cilde sahip olacaksınız.

Portakal İle Cilt Beyazlatan Maske

İçeriğinde C Vitamini barındıran portakal, cilt bakımında oldukça önemli bir meyvedir. Yüzünüzü beyazlatabilecek zengin içerikle sahip olması nedeniyle faydalı olacaktır. Taze portakal suyunun düzenli olarak tüketilmesi, cildinize yumuşak bir doku kazandıracaktır. Portakalla birlikte yüz beyazlatma yöntemleri arasında iki seçenek bulunmaktadır.

İlk yöntem; Bir miktar toz halinde zerdeçal ile iki yemek kaşığı kadar portakal suyuyla birlikte kıvamlı bir karışım hazırlamalısınız. Daha sonra bacak ve kollanırınız da olmak üzere, gece yüzünüze sürmelisiniz. Sabah uyanana dek yüzünüzdeki maskeyi korumalı ve sabah yıkamalısınız. Bu işlemi her gün uygulamanız gerekmektedir.

İkinci yöntemse; Toz haline gelene dek portakal kabuğunu rendelemelisiniz. Rendelediğiniz portakal kabuğunu, taze yoğurt ile karıştırıp macun olana dek bu işlemi devam ettirin. Hazırladığınız bu karışımı cildinize sürmeli ve 15 dakika kadar beklemeli, durulamalısınız. Beyazlatıcı cilt maskeleri uygulamasında oldukça önemli olan bu maskeyle, cildinizdeki leke ve izlerden de kurtulabilirsiniz. Haftada en faz üç kez tekrarlanmalıdır.Yoğurt İle Cilt Beyazlatan Maske

Sade olan yoğurdu cildinize sürün. 5 dakika kadar bekledikten hemen sonra ılık su durulamalısınız. Cildinizdeki değişiklikleri görebilmeniz için, en az bir hafta olmak üzere bu işlemi tekrar etmelisiniz. Bu harika maskeyi daha fazla zenginleştirmek için, bir yemek kaşığı kadar bal ve bir yemek kaşığı kadar taze yoğurdu karıştırmalı ve ardından yüzünüze sürmelisiniz. 15 dakika kadar bekledikten hemen sonra ılık su ile durulamalısınız. Sağlıklı bir sonuç için günlük tekrarlar yapmanız gerekmektedir.

Bal İle Cilt Beyazlatan Maske

Cildinizi açmak ve nemlendirmek için oldukça etkili olan bal, cilt kuruluğu olmayan ciltlerde daha belirgin olmaktadır. Yaş, sivilce ve akne lekelerine karşı anti bakteriyel özellikler taşıması nedeniyle oldukça etkilidir. Beyazlatıcı cilt maskeleri arasında oldukça özel bir yeri olduğunu belirtmeli ve birçok sorunu engelleyici etkisi ile tavsiye etmekteyiz.

Nohut İle Cilt Beyazlatan Maske

Cilt beyazlatma konusunda, sıklıkla kullanılan şahane bir içeriğe sahip nohut unu, beyazlatıcı etkisinin olduğu kadar da sağlıklı bir uygulamadır.  Bu maddeyle yapacağınız maske ile cildinize doğal bir nemlendirici kullanmış ve biriken yağları uzaklaştırmış olacaksınız. Uygulanış aşamasında, nohut ununu gül suyu ve bir miktar su ile karıştırmalı ve macun kıvamı oluşturmalısınız. Sonrasında hazırladığınız karışımı, kolunuza, bacağınıza ve yüzünüze sürebilirsiniz. Macununuz kuruyana dek beklemeli ve ılık su ile yıkamalısınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git