Beyazlatıcı Maskeler

beyazlatıcı maskeler
15 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Beyazlatıcı Maskeler

Cildimiz pek çok sebepten ötürü yıpranıp sağlığını kaybedebilir ve doğal bir görüntüden uzak soluk bir renk alabilir. Cilt rengimiz aslında cildimizin ne kadar sağlıklı ve bakıma ihtiyacı vardır diye bizlere haber vermektedir. Rengini kaybetmiş bir cilt aslında hasta ya da hastalanma aşamasındadır. Cildimiz öyle bizim gibi hastalandım şuram buram ağrıyor demez. Ancak renginin solukluğu, sivilce, siyah nokta ve lekelenme gibi belirtiler göstererek hastalandığını belli eder. Her insanın yapması gereken belli başlı cilt bakım uygulamaları vardır. Özellikle de düzenli bakım yapmak cildimizin sağlıkla ışıldamasına ve pırıl pırıl görünmesine yardımcı olacaktır.

Evde Kolayca Uygulanan Maskeler

Pek çok insan cilt bakımı için güzellik salonlarına giderek yüzlerce lira harcamaktadır. Fakat aslında hem zamandan hem de paradan tasarruf ederek evde kendi bakım ürünlerimizi kolayca hazırlamamız da mümkündür. Özellikle de cilt beyazlatıcı maskeler için sadece çok cüzi bir meblağ ödeyerek birkaç dakikamızı ayırmamız yeterlidir. Evde bulunan malzemelerle hazırlayabileceğimiz cilt beyazlatıcı maskeler, hem bütçemizi korumamızı hem de cildimize kimyasal ürünler dokundurmamızı sağlamanın en iyi yolunu sunmaktadır.

Yulaf ve Limon Maskesi

Evde doğal bir şekilde maske hazırlayabilmek için 2 yemek kaşığı pişmiş yulaf ve 1 yemek kaşığı taze limon suyuna ihtiyacımız bulunmaktadır. Yulafı püre haline gelinceye kadar ezip üzerine de limon suyunu ekleyerek iyice karıştırtmalıyız. Daha sonra yüzümüze sürüp 25 dakika kadar beklettikten sonra iyice yıkamalı ve nemlendirici bir krem uygulamalıyız. İşte bu şekilde de evde birkaç dakikamızı harcayarak doğal beyazlatıcımızı kolayca hazırlayıp uygulayabiliriz.

Portakal Kabuğu ve Süt MaskesiEvde kendi başımıza kolayca hazırlayabileceğimiz bir diğer cilt beyazlatıcı maske de portakal kabuğu ile süt karışımından oluşmaktadır. Cilt beyazlatıcı maskeler arasında oldukça önemli bir yere sahip olan portakal maskesi, aynı zamanda da içerdiği C vitamini sayesinde cildi beslemekte, pürüzsüz ve mükemmel bir görüntüye kavuşturmaktadır. Maskeyi hazırlamak için portakalın kabuğu soyulup kurutulduktan sonra mikserden geçirilerek iyice ufalanmalı ve toz haline getirilmelidir. Daha sonra da krem kıvamına gelinceye kadar süt ilave edilerek karıştırılmalıdır. Cilde sürülen maske kuruyana kadar bekletildikten sonra ılık suyla yıkayarak çıkartılmalıdır.

Süt ve Limon Maskesi

Bir başka faydalı ve oldukça ucuza mal olan maske tarifi de tamamen evde bulunan malzemelerden yapılmakta olan beyazlatıcı maskeler arasında yer almaktadır. Sadece yüzümüze değil tüm vücudumuza uygulayabileceğimiz bu tarif, haftada bir kez düzenli uygulandığında 1 ay içerisinde mükemmel sonuçlarını göstermektedir. Bu doğal uygulama için öncelikle küveti ılık su ile doldurmalısınız. Sonra da içerisine 1 bardak tam yağlı süt ve 1 limon suyu eklemelisiniz. 20 dakika kadar bu su içersinde kaldıktan sonra temiz su ile durulanarak banyonuzu tamamlayabilirsiniz. Sütün cildi nemlendirme etkisi ve limonun da antiseptik özelliği sayesinde düzenli uygulanan bu yöntem tüm cildin eşsiz, ışıl ışıl ve mükemmel görünmesini sağlayacaktır.

Bal ve Yoğurt Maskesi

Herkesin evinde bulunan bal ve yoğurt ile de başka bir maske hazırlamak mümkündür. Yoğurtta da tıpkı sütte olduğu gibi cildi aydınlatan ve bakım yapan enzimler bulunmaktadır. Bal ise nemlendirme ve anti bakteriyel özelliğe sahiptir. Bu iki malzeme ile hazırlanacak olan maske de cilt için oldukça önemli faydalar sağlayacaktır. Bir miktar bal ve aynı miktarda yoğurt iyice karıştırılır. Daha sonra ise hem yüze hem de istenirse tüm vücuda uygulanır ve 15 dakika bekletildikten sonra ılık su ile durulanır. Ayrıca bal yerine avokado ya da aloe vera da kullanılabilmektedir. Her ne şekilde olursa olsun cilt için mükemmel bir maske uygulaması olmaktadır.

Gül Suyu İle Yüz Temizleme başlıklı yazımız için tıklayınız.

En Kolay Yapılabilen Yüz Maskeleri başlıklı yazımız için tıklayınız.

Cilt Sıkılaştırıcı Maske başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Beyazlatıcı Maskeler Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. kamacka12 diyor ki:

    Merhaba yuzum cok kotu yara lekeleri’siyah nokta sivilce sivilce izleri bunlari masil yok edebilirim

    1. Güzellik Uzm. Melike Güzellik Uzm. Melike diyor ki:

      merhaba, oncelikle bir doktora gorunmenizi tavsiye ederim. Sitemizdeki dogal yontemleri deneyerek de evde kendiniz bakim yapabilirsiniz ama tabi durumunuzun ciddiyetini goremedigim icin oncelikle bir uzmana basvurmanizda fayda var.

Sayfa başına git