Bir Haftada Nasıl Kilo Verilir

bir-haftada-nasil-kilo-verilir
12 Ekim 2016 tarihinde eklendi

Bir Haftada Nasıl Kilo Verilir

Son zamanlarda fabrikasyon ürünlerin artmasıyla, hazır gıdaların ve hareketsizliğin artmasıyla kilo sıkıntısı toplumsal sıkıntı haline gelmiştir. Gelişen teknolojiyle iş yükü azalmakta ve bireyler hareketsiz kalmakta ayrıca çalışma saatlerinin yoğunluğu ve stresi nedeniyle bireyler spor yapmaya vakit bulamamaktadırlar. Çok fazla olumsuz etken sayesinde kilo artışı mevcuttur.

Bir bireyin sağlığı açısından beslenme çok önemlidir. Küçük yaşlardan itibaren sağlıklı beslenmeye özen gösterilmelidir. Eğer küçük yaşta çocuklar zararlı gıdalardan uzak tutulmazsa büyüdükçe bu durum büyük bir sorun haline gelecektir. Özellikle bebeklerin anne sütü almamaları ve takviye mamalarla beslenmesi bebeğe normalden fazla kilo aldıracağından uzmanlar tarafından çok tavsiye edilen bir durum değildir. Çeşitli hatalar sonucu da bireylerin kilo alması olağandır. Örneğin, yanlış iğne ya da yanlış ilaç kullanımı kişide yan etki olarak kilo alımını da sağlayabilmektedir. Günümüzde özellikle çocuklarda obezitenin artması nedeniyle bu durum toplumsal bir sorun haline gelmiştir. Bunun önüne geçebilmek için çeşitli çalışmalar yürütülmektedir.

Sağlık problemlerini en aza indirgemek veya oluşumunu engellemek için kilo vermek şarttır. Kilo kalp yağlanması, ciğer yağlanması, şeker hastalığı, tansiyon ve daha birçok hastalığın sebebidir. Kilolu bir birey kişisel faaliyetlerini sağlıklı bir şekilde yerine getiremez. Hareket etmekte zorluk çekileceğinden birey tarafında hareketler minimuma indirgenmeye çalışılır ve bu şekilde daha da fazla kilo alımı artmaya başlar.Günümüzde kilo vermek adına yardımcı olan kuruluşlar mevcuttur. Bireyler diyetisyenlerden, spor merkezlerin ve buna benzer yerlerinden kilo verme konusunda yardım alabilirler. Özellikle yapılan diyetler sayesinde iyi bir şekilde kilo verildiği görülmektedir. Birçok diyet çeşidi bulunmaktadır. Uzun süreli diyetler olduğu gibi kısa süreli şok diyetlerde bulunmaktadır. Bazı durumlarda bu kısa süreli diyetler önemlidir. Örneğin, en çok merak edilen bir haftada nasıl kilo verilir?

Bir haftada nasıl kilo verilir? Sorusunu bazı diyetisyenler yanıtlayarak diyet listesi hazırlanmışlardır. Bu şekilde diyet listelerinde olması gerekenler aşağıdaki gibidir.

  • Sabah kahvaltısı olarak 1 dilim peynir, 1 yumurta, bolca yeşillik, biraz zeytin, şekersiz çay ve 1-2 dilim kepekli ekmek tüketilmeli,
  • Ara öğünde, 1 çay bardağı süt veya yoğurt tüketilmeli ya da 3 hurma, ceviz veya bir avuç çiğ badem tüketilmeli,
  • Öğle vaktinde, 1 porsiyon ızgara et bolca salata ile tüketilmeli,
  • İkinci ara öğünde, 1 çay bardağı yoğurt, yulaf ve biraz meyve karıştırılarak tüketilmeli,
  • Akşam yemeğinde, 1 tabak sebze yemeği salatayla tüketilmelidir.

Bu mantıktaki diyet listelerine uyulduğunda büyük değişim fark edilecektir. ‘Bir haftada nasıl kilo verilir’ diye düşünüyorsanız sizde bu adımlara düzenli bir şekilde uyarak kilo verebilirsiniz. Bu programa uzun süreli dikkat edildiğinde istenilen kiloya ulaşılacaktır. Bu şekilde aynı zamanda sağlıklı beslenme de gerçekleşmiş olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git