Birkaç Adımda Cildiniz Işıldasın

Birkaç Adımda Cildiniz Işıldasın
15 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Işıltılı ve sağlıklı bir görünümü kim istemez? Ya da girdiği her ortamda sağlıkla parlayan yüzü ile dikkat çekmek kimin hoşuna gitmez? Cildimiz hem dıştan yaptığımız uygulamalardan hem de beslenme alışkanlığımızdan etkilenir. Bu iki faktörün kontrollü bir şekilde bir araya gelmesiyle de sağlıklı ve ışıltılı bir cilt ortaya çıkar. Ancak dönem dönem ışıltımızı kaybettiğimizi ve cildimizin matlaştığını düşünebiliriz. Böyle durumlarda birkaç ufak ipucu ile yeni bir görünüm kazanıp ışıltımıza kavuşabiliriz. Kendimizi daha iyi ve enerjik hissetmek istediğiniz durumlarda ufak taktikler yardımı ile doğal ve aydınlık görünümlü bir makyaj yapabiliriz.

Yüzünüzde Nemi Eksik Tutmayın

Sağlıkla parlayan bir cildin ilk şartı yüzün belli oranda nem sahibi olmasıdır. Bu nemi sağlamak için elbette bol su tüketimi şarttır. Bunun yanı sıra cildinize uygun bir nemlendirici krem iyi bir destek olacaktır. Bu krem herhangi bir nemlendirici değil, yüz için kullanılmaya uygun olmalıdır. Kendiniz için en doğru kremi deneyerek bulabilirsiniz. Bunun için firmaların mağazalarında verdikleri numune ürünlerden yararlanabilirsiniz.Ufak Taktiklerle Işıldayın

Uygun krem ile nemlendirdiğiniz yüzünüzü ilk olarak aydınlatıcı baz ile hazırlayabilirsiniz. Bu baz gereksiz parlamayı önler ve yüzünüze gerektiği kadar parlaklık verir. Bu aşamada kullanacağınız aydınlatıcı bazın ışıltılı ve parlak olmasına gerek yok. Onun kendi aydınlığı size yetecektir. Bazın üstüne ışıltılı fondöten uygulayabilirsiniz. Yalnız bu ışıltıyı yüzünüzde iyi dağıtmanız gerekir. Eğer T bölgeniz yağlanmaya müsait ise bu bölgede fondöteni daha az kullanmanız faydalı olur. Ağırlıklı olarak yanak bölgenize uyguladığınız fondötenden sonra göz çevreniz ile ilgilenmeniz gerekir. Koyu halkaların olduğu bir göz çevresi sizi yorgun ve sağlıksız gösterir. Göz çevrenize uykudan önce uygulayacağınız buz kompresleri bu görüntünün azalmasında etkili olur. Yine de tamamen geçmeyen koyu halkalar için göz çevresine uygun kapatıcılardan yararlanabilirsiniz. Göz çevresinde gerekli müdahaleyi yaptıktan sonra tercihen transparan bir pudra yardımı ile yağlı görüntüyü azaltabilir, aynı zamanda alta sürmüş olduğunuz ürünleri sabitleyebilirsiniz. Bu özellikle yağlı ciltler tarafından uygulanmalı. Normalden daha kuru ciltler genelde pudra kullanmayı tercih etmezler. Bunun yerine kuru ciltler makyaj sabitleyici spreylerden yararlanabilirler. Son olarak son yıllarda oldukça popüler olan yüz kontürleme işlemi ile son noktayı koyabilirsiniz. Yüz kontürleme işlemi sırasında özellikler elmacık kemikleriniz çıkıksa onları daha da ön plana çıkarabilirsiniz. Sadece elmacık kemikleri değil burun kemiği ve dudak üstü çizgisi de kontürlemeye uygun yerlerdir. Yüzünüzdeki aydınlığı daha belirgin hale getiren ışığı doğru şekilde yansıtan bu işlem ile aydınlık görünüm kazandıran makyaj işleminizi tamamlamış olursunuz. Şimdi yorgunluk ve uykusuzluk gibi günlük yaşamın stresini gösteren etkilerden uzak bir görüntünüz oldu. Daha aydınlık bir makyaj daha sağlıklı ve enerjik görüntü demektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git