Bölgesel Saç Ekimi

bolgesel-sac-ekimi
22 Kasım 2016 tarihinde eklendi

Bölgesel Saç Ekimi

Özellikle genetik nedenler dolayısıyla saç dökülme durumlarında, Bölgesel saç ekimi oldukça önem taşımaktadır. Bölgesel saç dökülmesi durumlarında, alnınız açılabilir, kafa tepenizdeki bölge ve arak taraflarınızdaki saçlarınız dökülebilir. Genellikle üst bölgelerde saç dökülmesi sıklıkla görülen bir durumdur. Yan kısımlardan pek dökülmediğini ve saç köklerinin güçlü olmasından kaynaklandığını bilmelisiniz.

Birçok insanın kısmi saç dökülmelerinde, eksik alanların yarattığı huzursuzluk, psikolojik ve ruhsal etkileri dolayısıyla üzücü sonuçlar ortaya çıkarmaktadır. Fakat bilinmesi gereken bu saç dökülmelerinden ve eksikliklerden, Bölgesel saç ekimi sayesinde kurtulabilirsiniz. Örnek vermemiz gerekirse, alın çizginiz yukarı çıkmış ve kafanızın üst kısmında dökülme olmamıştır. Bu sorun, sadece alın bölgesine saç transferi yapılarak çözülebilmektedir.

Kafa Tepesine Bölgesel Saç Ekimi

  • Kafanızın üst kısmında bulunan saç eksikliğini ortadan kaldırmak için, enseden alınacak saç kökünün bu bölgeye saç transferi sağlanmaktadır. Bu uygulamada dikkat edilecek gereken nokta, saçların yönünü kişinin saç şekli ve yönüne doğru ekim yapılması olmalıdır. İşlem sonrasında saçlarınızdaki düzen ve ahenk, fark edilmeksizin gerçekleşecek bir saç ekimiyle sağlanacaktır.

Alın Bölgesine Yapılacak Bölgesel Saç Ekimi

  • Kafanın diğer bölgelerinden farklı ve özel bir alan olan alın bölgesi, alın çizgisinin geri doğru gitmesi ve daha sonra dökülme ile sonuçlanana kadar bekletilmesi gerekir. Saç dökülmesi sonrası saç çizginiz net olarak belirlenir ve hemen ardından saç transferi uygulaması gerçekleşmektedir.


Bölgesel saç ekimi işleminde farklı yöntemler kullanılmaktadır. Saçın ekildiği bölge ve temin edildiği ve uygulanacak işleme göre saç ekim uygulaması belirli kategorilere göre ayrılmaktadır. Fut saç ekimi, Fue saç ekimi, protez altında saç ekimi, seyrek saç ekimi, sentetik saç ekimi ve yanık izina saç ekimi vb. gibi birçok seçeneği mevcuttur.

Kozmetik ürünlerin saç dökülmesinde oldukça önemli bir etken olduğunu söylememiz gerekiyor. Gündelik yaşamımızda sıklıkla kullandığımız, köpük, jöle, sprey ve briyantin gibi saç kozmetik ürünlerinin uzun ve sık kullanımlar sonucun saç köklerine verdiği zarar oldukça fazladır. Uzun süreli dengesiz beslenme alışkanlıkları saç dökülmesinde önemli olan diğer etkenlerdir. Az protein alınması ve sağlıksız diyetler sonucunda saç dökülmesi kolaylıkla gerçekleşebilir. Özellikle protein, saçlarımız için önemli ve faydalıdır. Saç ekimi operasyonlarında olan kişiler için beslenme alışkanlığı ve bol protein oldukça önem taşımaktadır. Operasyon sonrası saçlarınızın desteklenmesi ve sağlıklı olabilmesi için, dengeli beslenmek gerekmektedir. Genetik hastalıkların da saç dökülmesinde etkili olduğunu söyleyebiliriz. Fakat bu asla moralinizi bozmamalı. İleri teknoloji ve imkanlar doğrultusunda bölgesel saç ekimleri oldukça faydalı olmaktadır. Stres ve depresyon gibi etkenlerin de bu soruna yol açacağını unutmamalısınız. Bu nedenle pozitif yaklaşmalı ve saç sağlığınız için yararlı gıdalarla beslenmelisiniz. Bölgesel saç ekimi sayesinde saçlarınıza kavuşabilir ve sizi üzen bu sorunu yenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git