Bronz Göz Makyajı

bronz göz makyajı
7 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Bronz Göz Makyajı

En kolay göz makyajı çeşitlerinden biri de Bronz Göz Makyajı olarak bilinmektedir. Sizler de bu makyaj sayesinde harika ışıltılı gözlere sahip olma şansını yakalayabilirsiniz.

Adım Adım Bronz Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

 • İlk olarak temiz ve makyajından arınmış bir yüz gerekmektedir. Bunun için de cildinizi iyice temizlemelisiniz.
 • Gözfarıbazı kullanırsanız kırışıklıklarınızı kapatabilir, renklerin öne çıkmasını sağlayabilir ve göz makyajınızın uzun süre kalıcı olmasını da sağlayabilirsiniz.
 • Bunun için de ilk olarak göz kapağınıza iki parlak ucunuzda bazı uygulamanız gerekmektedir. böylece göz kapağınızın her yerine dağıtmanız da mümkün olacaktır.
 • Sonrasında C şeklinde bir göz farı fırçası ile yarı bronz yani altın bronz renginden alın ve tüm göz kapağınıza bu farı uygulayın.
 • Sonrasında yine aynı fırça ile bakır kahve gölgeden gözlerinizin üzerine hafifçe sürün. Kedigözü makyajını elde edebilmek için de bu bakır ve kahve tonlarından gözün dış kısmına da uygulamaya dikkat edin.
 • Sert çizgilerin dağılması adına tüylü bir fırça kullanarak renkleri dağıtın. Ve karıştırılmış renklerin daha belirgin olması için de bu işlemi tekrar uygulamaya özen gösterin.
 • Bir başka far fırçası yardımı ile koyu kahve bir renk alın ve hafice göz kapaklarınıza sürün. Öncesinde uyguladığınız renk ile uyumlu olmasına da özen gösterin. Bu far gözlerinize derinlik ve hacimlilik kazandıracaktır.
 • Yassı bir far fırçası alarak koyu kahverengi olan farı tekrar uygulayın.
 • Yumuşak bir eyeliner seçerek kirpik çizgilerinizin bitiminin yarı dış tarafına kadar çizin. Ve eyeliner renginizi siyah ya da kahve tercih edin.
 • Kirpik çizginizin iç tarafına da tekrar bronz rengi uygulayın. Altın bronz tercihiniz gözlerinizin daha parlak görülmesini sağlayacaktır.
 • Bronz Göz Makyajı için en son olarak kirpik kıvırma işlemine geçmelisiniz. Bu işlemi de yine kirpik kıvrıştırıcı alet ile yapabilirsiniz. Kirpikleriniz kıvrıldıktan sonra rimelinizi sürdüğünüzde daha uzun görünümlü kirpiklere sahip olabilirsiniz. bu görünüme sahip kirpiklerinize daha da gür bir şekil vermek için iki kez rimel uygulamalısınız.
 • Son adımlarda da kaş kalemi ile kaşlarınızın boşluklarını doldurabilir ve daha düzgün gözükmelerini sağlayabilirsiniz.


Tüm bu işlem basamaklarından sonra Bronz Göz Makyajı işleminizi tamamlamış olursunuz. Dikkat çeken ve büyüleyen göz makyajınızla her yerde ilgi odağı olabilirsiniz. Böylece kendinizi daha fazla güvende hissedebilir ve özgüveninizi yükseltebilirsiniz. Sizler için gözleriniz önemliyse göz makyajınız da önemli olmalıdır. Bu makyaj sayesinde daha etkili bakışlara sahip olmanız da kaçınılmaz olacaktır.

Bronz Göz Makyajı ile hem gece hem de gündüz dışarı çıkabileceğinizi bir makyaj yapmış olursunuz. Üstelik çok kısa sürede makyajınızı rahatlıkla tamamlayabilirsiniz. Kimsenin ve hiçbir uzmanın yardımına gerek kalmadan göz makyajınızı tamamlayabilir sonrasında dışarı çıkıp tüm dikkatleri gözlerinize çekebilirsiniz. Unutmayın ki insanlar önce gözlerinize bakar. Bu nedenle gözlerinizin güzel görünmesi sandığınızdan çok daha fazla anlam ifade eder.

Lacivert Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Dumanlı Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Çekik Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git