Bronz Tene Makyaj

Bronz Tene Makyaj
8 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Yazın gidilen tatillerde yanan ve rengi koyulaşan ciltler için daha sağlıklı duran makyajların yapılması gereklidir. Bu makyajlar yüzün yanmış hissini daha canlı bir şekle getirecektir. Bronz ten için uygulanan ürünlerin ve renklerin dikkatli olarak seçilmesi gerekmektedir. Esmer tene uygulanan açık tonlu makyaj ürünleri yüzde farklı durabilir. Bronz tene makyaj yapılmadan önce mutlaka cildin iyi bir şekilde nemlendirilmiş olması gerekmektedir. Böylelikle üzerine sürülen ürünler ciltte farklı durmayacaktır. Temizlenmiş cilde uygulanan nemlendirici kremler aynı zamanda makyaj bazı görevini de görmektedir.

Fondöten Seçimi Doğru Olmalıdır

Cildinizin kendi rengindeki bir fondöteni bronzlaştıktan sonra uygulamak yanlıştır. Bu işlem yüzünüzün rengi ile vücudunuzun geri kalan kısmı arasında bir farklılık oluşturacaktır. Bu yüzden bronz teninize uygun bir fondöten almalısınız. Bronz tene makyaj yapmadan seçtiğiniz fondötenin cilt renginiz ile eşit olması makyajınızın kusursuz gözükmesini sağlayacaktır. Bunun yanı sıra kullanılan kapatıcıların da renkleri değişebilir. Her zaman kullandığınız kapatıcı renginizin bir iki ton koyusunu seçerek uygulamalısınız.

Pudra Uygulaması

Fondöten kullanmak istemeyenler için pudra kullanımı makyajın daha doğal durmasını sağlayacaktır. Pudra seçiminde renk farklılıkları görülmektedir. Size uygun olan pudra rengini alarak cilde uygulamak daha sağlıklı bir görünüm elde etmenizi sağlayacaktır. Bronz tene makyaj yaparken kusurların kapatılması daha kolaydır. Özellikle gözaltı morluklarından şikâyet edenler için kapatma işlemi daha rahattır. Cildinizde oluşan sivilce ve lekelerin görünümünü bu şekilde kapatabilirsiniz. Cilt renginizi de eşitleşmiş olursunuz.Cildinizin Uç Bölgeleri İçin Işıltılı Pudra Uygulamaları

Özellikle bronz ten makyajlarında ışıltılı pudraların ya da parlaklık veren ürünlerin kullanılması makyajı kusursuz yapacaktır. Makyajı yaparken cildinize uygulayacağınız hafif ışıltılar sayesinde daha güzel bir görünüm elde ederken aynı zamanda cilt koyuluğunuzu da biraz açmış olacaktır. Uyguladığınız allık ve kontür için kullanılan ürünlerin de hafif bir şekilde uygulanması gerekmektedir. Fazla ürün kullanımı cildin bronzluğunu kapatabilir ve doğal güzelliği yok edebilir.

Elmacık kemiklerinize hafif bir şekilde uygulayacağınız allık ile birlikte doğal bir görünüm sağlayabilirsiniz. Bunun dışında göz makyajında doğal renkler tercih edilmelidir. Daha net ve keskin gözler oluşturmak için koyu renkli farlar tercih edilebilir. Fakat yoğun göz makyajı yapıldığı zaman dudak nude tonlarda olması gerekmektedir. Göz makyajında ışıltılı far kullanmak gireceğiniz ortama göre uygulanabilir. Fakat makyajın geri kalan kısmı oldukça sade ve doğal bırakılmalıdır.

Doğal Görünüm Oluşturan Dudaklar

Koyu göz makyajı yapıldığı zaman mutlaka dudaklarda sade bir ton uygulanmalıdır. Göz makyajı yapılmadığı zaman kırmızı ve koyu kahverengi rujlar makyajınıza hareket katacaktır. Bronz ten için uygulanması en doğal ve güzel gözüken ruj tipleri ise parlaklık veren rujlardır. Bunun yanı sıra gün içerisinde de rahatlıkla kullanabileceğiniz parlatıcılar hem doğal hem de makyajlı olmanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git