Bronzluk Gidermek İçin Yapılacak Doğal Bakım Maskeleri

Bronzluk Gidermek İçin Yapılacak Doğal Bakım Maskeleri
3 Şubat 2017 tarihinde eklendi

Bronzluk Gidermek İçin Yapılacak Doğal Bakım Maskeleri

Yaz tatilinde çok fazla bronz bir renge büründüyseniz ve bundan rahatsızlık duyuyorsanız evde yapacağınız bakım maskeleri ile bronzluktan kurtulabilirsiniz. Bronzluktan kurtulabilmek için çeşitli ürünler kullanabilirsiniz. Bu ürünler arasında doğal olan ürünleri kullanmak çok daha faydalı olacaktır. Doğal olan ürünleri kullanabilmek için bu ürünleri hazır almak yerine evde kolay bir biçimde kendiniz hazırlayabilir ve bu ürünleri bronzluktan kurtulmak için kullanabilirsiniz. Bronzluk gidermek için yapılacak doğal bakım maskeleri için bu ürünleri kendiniz hazırlayabilirsiniz.

Bronzluk Giderici Bakım Maskesi

Bronzluktan kurtulmak için kullanacağınız bakım maskesi için bal kullanımı yapabilirsiniz. Bal ile yapılacak olan bakım maskesi tarifi için 1 fincan su, 3 tatlı kaşığı papatya çiçeği, 1 yemek kaşığı bal

ve 1 fincan dolusu gül suyu kullanmak gereklidir. Bu malzemelerin tamamı derin bir kabın içine konulmalı ve karıştırılmalıdır. Sonrasında bu ürünler bir tencereye konulmalı ve kaynatılmalıdır. Kaynatma süreci sonrasında bu ürünleri fazla bronz olan bölgelere sürebilirsiniz. Sonra 20 dakika bekleyebilir ve cildinizi yıkayabilirsiniz.

Bronzluk Gideren Çilek MaskesiEn sevilen meyvelerden birisi olan çilek ile maske hazırlayabilirsiniz. Yüzünüzde yer alan fazla bronzlukları gideren bu maske ile cildinizde açık bir renge kavuşabilirsiniz. Bronzluk giderici çilek maskesi hazırlaması için 4 adet çilek ve 2 yemek kaşığı süt gereklidir. Bu işlem için sütün içinde çilekleri ezin ve daha sonrasında da bu karışımı yüzünüze uygulayın. 20 dakika beklemeniz yeterli olacaktır. Daha sonrasında yüzünüzü ılık su ile yıkayarak temizleyebilirsiniz. Bu işlem sık sık tekrar edildiği zaman fazla bronzluktan kurtulmanız mümkün olacaktır.

Bronzlukları Yok Eden Maske Hazırlanışı

Bu maske için 2 yemek kaşığı fasulye unu, 1 adet yumurta ve 2 damla lavanta yağı gereklidir. Tüm gerekli malzemeler temin edildikten sonra bir kabın içine konulmalı ve maske kıvamına gelene kadar karıştırılmalıdır. Sonrasında bu ürünler göz çevresi ve ağız çevresine yavaş bir biçimde sürülmelidir. 20 dakika bekledikten sonra maske temizlemesi için ılık su ile durulama yapılmalıdır. Bu maske cildinizde bulunan gözenekleri de kapatacaktır.

Domates Maskesi ile Renk Ayrılıklarından Kurtulun

Domates maskesi kullanımı ile cildinizde bulunan renk ayrımlarında kolay bir biçimde kurtulabilirsiniz. Bunun için yarım domates ve bir miktar un kullanmanız yeterli olacaktır. Bu işlem için domateslerin kabuğu soyulmalı ve rendeden geçirilmelidir. Sonrasında ise karışıma belirli miktarda un katılmalıdır. Karışım cilde sürülürken göz çevresi ve ağız çevresinden uzak durulmalıdır. Bu işlem sonrasında ise bekleme süresine geçilmelidir. Maske kuruyana kadar bekledikten sonra ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Bu maskeyi günlük olarak düzenli biçimde kullanabilir ve cilt kuruluklarından kurtulabilirsiniz. Bronzluk gidermek için yapılacak doğal bakım maskeleri bu şekillerde hazırlanabilir ve kullanılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git