Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

buğday ten
16 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri

Çok beyaz ile çok esmer ten renkleri arasında olan buğday ten, aslında bayanların güzelliğini daha çok ortaya çıkaran bir ten rengidir. Sıcak bir ten rengine sahip olan buğday tenli hanımlar ise 4 mevsim her saç rengi ile muhteşem bir görüntü yakalamaktadırlar. Her rengi yakışarak taşıyacak olan buğday tenli hanımlar aslında saç rengi seçiminde oldukça avantajlı ve şanslıdırlar. İstedikleri her rengi deneme imkânına sahiptirler. Hem beyaz tenlilerin, hem de esmerlerin kullandıkları tüm renkleri kullanabilen buğday tenliler, özellikle de koyu kahve saç renkleri ile muhteşem bir görüntüye sahip olabilmektedirler.

Buğday Tene Göre Saç Rengi

Sarı Tonları

Buğday tene yakışan saç renkleri arasında en başta sarı renk gelmektedir. Özellikle de bebeksi ve kirli sarılar buğday tenlilere en fazla yakışan renklerdir. Ayrıca bal, kül, kum ve platin sarıları da buğday tenlilerin rahatça taşıyabilecekleri renklerdendir.

buğday tene uygun sarı saç rengi buğday tene yakışan sarı saç rengi buğday tene yakışan sarı saç tonları

Mavi Siyah 

Koyu renklerden hoşlananlar için ise mavi siyah buğday tene yakışan saç renkleri arasında en ideali olmaktadır. Asilliği simgeleyen ve çekici bir görüntü sağlayan mavi siyah saç rengi özellikle de beyaz tenlilere ve buğday tenlilere çok fazla yakışmaktadır.

Buğday tenli hanımlar hangi renkte saç kullanırlarsa kullansınlar uygun makyaj uygulaması ile mükemmel bir görünüm kazanmaktadırlar. Pırıl pırıl ve saf bir görünüm kazanabilmeleri için uygun makyaj uygulamalarını yapmaları gereken buğday tenli hanımlar, aslında mavi siyah saç rengini de seçerek makyaja ihtiyaç duymayabilirler. Vamp bir görüntü de yaratan mavi siyah saç rengi, zaten yeterince dikkat çekici olması dolayısıyla günlük hayatta makyaja ihtiyaç duyulmasının önüne geçmektedir. Ancak uygun makyaj uygulaması ile de daha çekici ve kadınsı bir görünüm sergilenmesini sağlamaktadır.

bağday tenliler için mavi siyah saç rengi buğday tene en çok uyan saç rengi buğday tene en çok yakışan saç rengi

Kızıl Tonları

Kızılın her tonunu da rahatça kullanabilecek olan buğday tenli hanımlar, mor, bordo ve kırmızıya dönük renklerle de oldukça ilgi çekici ve hoş görüneceklerdir. Ayrıca buğday tene yakışan saç renkleri arasında bakır kızılı da bulunmaktadır. Özellikle de açık buğday tenliler kızılı oldukça iyi taşıyacaklardır.buğday tene yakışan kızıl tonları buğday tenlilerde saç rengi kızıl buğday tene en çok giden kızıl saç rengi

 

Kahve Tonları

Koyu buğday tenlilerin en çok sütlü kahve, koyu kumral ve çikolata renklerini tercih etmelerinde fayda vardır. Ancak açık buğday tenliler kahve tonlarından uzak durmalıdırlar. Zira soluk ve cansız bir görüntüye neden olacaktır.

buğday tene uygun kahverengi saç buğday tenli kadınlar için kahve saç rengi kahverengi saç buğday tene yakışan

Kestane Tonları

Kestane renkleri ise buğday tenlileri oldukça genç ve canlı gösterecek olan renklerdir. Yüzü daha da fazla ön plana çıkaran ve ışıl ışıl ve genç bir görüntü sergileyen kestane tonlarını ise özellikle de koyu buğday tenliler için ideal bir renktir.

kestane saç rengi buğday tene yakışır mı kestane saç rengi ve buğday ten kestane saç rengiyle buğday teninin uyumu

Mevsime Göre Saç Rengi Seçimi

Aslında buğday tenli hanımların saç rengi seçerken mevsimleri de göz önünde bulundurmaları gerekmektedir. Zira özellikle de çabuk akan renkleri yaz aylarında tercih etmek maddi olarak yıpranmamıza hem de saçların sık sık boyanarak yıpranmasına neden olacaktır. Bu nedenle de özellikle yaz aylarında kızıl renklerden uzak durulmalıdır.

Sinem Kobal Saç Modelleri başlıklı foto galeri için tıklayınız.

Tuba Büyüküstün Saç Modelleri başlıklı foto galeri için tıklayınız.

 

Etiketler:

Buğday Tene Yakışan Saç Renkleri Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Songül Şener diyor ki:

    Buğday tenliyim ama saçım simsiyah. Artık beyaz saçlar çoğalmaya başladı. Ben de yenilik yani değişiklik yapmak istiyorum. Sanırım en uygunu kahve tonları. Belki aralara sarı tonlarda ışıltı olabilir. Teşekkürler. .

Sayfa başına git