Buğulu Göz Makyajı

Buğulu Göz Makyajı

Göz makyajı modasında hiç modası geçmeyen bir makyaj türü de Buğulu Göz Makyajı adı altında incelenmektedir. Bu makyajın nasıl yapıldığı birçok bayan tarafından merak edilmekte ve uygulanmak istenmektedir. Sizler de etkileyici ve gizemli bakışlara sahip olmak için dilerseniz Buğulu Göz Makyajı yapabilir ve bunu başarabilirsiniz. Yani artık daha çekici daha baştan çıkarıcı bakışlara sahip olabilirsiniz. Bunun için de pratik bir şekilde nasıl buğulu makyaj yapıldığını bilmelisiniz. Bu makyaj türüne başlamadan önce hazırlıkları tamamlamalısınız. Bunun için de ihtiyacınız olan iki ürünü yanınızda bulundurmalısınız. Bu iki ürün ise siyah ya da kahverengi göz kalemi ve rimeldir.

Adım Adım Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?

1) İlk olarak göz kaleminizi kalın bir şekilde gözünüze çekmelisiniz. Mükemmel bir şekilde çekmenize gerek yoktur. Çünkü kalem karıştırıcı bir fırça yardımı ile gözün üstünde bu kalemi dağıtmanız mümkündür. (Göz Kalemi Nasıl Çekilir?)

2) Göz kaleminizi çektikten sonra dağıtma işlemini en iyi şekilde yapmanız gerekmektedir. Çünkü Buğulu Göz Makyajı işleminde en önemli konu dağıtma konusudur. Koyu renkten açık renge doğru yapacağınız geçişler de bu konuda çok büyük önem taşımaktadır. Sizler de yukarıya doğru dikkatli bir şekilde dağıtma işleminizi tamamlamalısınız.

3) Sırada ki diğer aşama ise göz kalemidir. Bunun için de siyah göz kalemi kullanmanız doğru olacaktır. Siyah göz kaleminizi sürdükten sonra yine dağıtma işlemini uygulamanız gerekmektedir. Bu dağıtma işleminde de sağdan sola doğru dağıtma uygulamanız şarttır. Gözlerinizi daha etkileyici bir hale getirme amacı ile siyah göz kaleminizi gözlerinizin iç taraflarına da sürmeniz gerekmektedir. Üst kısma ve alt kısma siyah kalem çekilmelidir. Ancak küçük gözleri olan kişilerin gözlerin iç kısmına kalem sürmemesi gerekir. Çünkü bu gözleri daha da küçük gösterir.4) Diğer aşama da kirpik kıvırıcıdır. Öncelikle kıvrıştırıcı ile kirpiklerinizi kıvırmanız gerekmektedir.

5) Sonrasında da kıvırdığınız kirpiklerinize rimel sürmeniz gerekmektedir. alt ve üst kirpiklere rimel sürdükten sonra 1 dakika beklemeli ve sonrasında ikinci katı uygulamalısınız. Böylece kirpikleriniz daha doldun ve gür gözükecektir. Sonucunda ise pratik Buğulu Göz Makyajı işleminiz tamamlanmış olacaktır.

Onlarca makyaj malzemesi arasında seçim yapmaya gerek yoktur. Çünkü bu makyaj türünde kalem, rimel ve dağıtmak için fırça yeterlidir. Siz sustuğunuzda gözlerinizin konuşmaya devam etmesini istiyorsanız sizler de bu makyaj türünü rahatlıkla uygulayabilirsiniz. Bu alanda uzman olmanıza da hiç gerek kalmayacaktır. Çünkü dağıtma işlemi rahatlıkla tamamlanacaktır. Kısa sürede daha etkileyici bakışlara sahip olmak artık çok kolaydır. Düzgün eyeliner çekemeyenler ya da göz kaleminizi bulaştırmadan süremeyenler için buğulu göz makyajı çok pratik olacaktır. (Yapılmaması Gereken 5 Eyeliner Hatası)  Çünkü bu makyaj türünde amaç dağıtmaktır. Kalemi en iyi şekilde dağıtarak daha etkileyici ve baştan çıkarıcı bakışlara sahip olabilirsiniz. Böylece kendinizi daha iyi hissedebilirsiniz. Ve gözlerinizin güzelliği ile herkesi büyüleyebilirsiniz.

 Çekik Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Kuruyan Rimel İçin Ne Yapılır başlıklı yazımız için tıklayınız.

Sinem Kobal Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git