Burçlara Göre Saç Şekilleri

Burçlara Göre Saç Şekilleri

Ülkemizde burçların saç şekilleri üzerinde şekillendiğini belirten birçok kişi bulunmaktadır.  Burçlara göre saç şekilleri oluştuğunu belirtenler burçların insanlar üzerindeki etkilerinin bir sürü alanda görüldüğü belirtilmektedir. Burçlara göre saç şekilleri her burcun farklı bir saç şekline sahip olduğunu belirtir. Bu alanlar aşk, para, kariyer, saç ve makyaj gibi konulardır. Bunların dışında insanın beğenileri, arzuları, tarzları üzerinde de etkili olduğu söyleniyor. Burçlara göre saç şekilleri aşağıda belirtilmiştir.

Koç Burcu

Eğer saçlar uzun ise havalı şekillerle toplamak isteniyordur aynı zamanda saçlar atkuyruğu yapılıyordur. Saçlar genelde kızıl renklere boyanır. Hiperaktif ve heyecanlı bir yapıya sahip olunduğu için genelde kısa ve havalı saçlar tercih edilir.

koc burcu sac modelleri koc burcu sac modelleri-2

Boğa Burcu

Tercihler genelde doğal olan saçlardan yanadır. Bu burca sahip kişiler çok ihtişamlı, dikkat çekici modelleri tercih etmezler. Genelde açık tonlar tercih edilir. Bu bur için ideal olan ton ve renk sarının tonlarıdır.

boga burcu sac modelleriboga burcu sac modelleri-2

İkizler Burcu

Çok uğraştırıcı olmayan saç tipi tercih edilir. Yani hareketli ve rahatı seven bir saç tipi bu burcun daha çok hoşuna gider. Genelde platin sarısı veya deniz mavisi gibi renkler tercih edilir. Bu burca en uygun saçlar röfleli, balyajlı ve gölgeli saç renkleridir.

ikizler burcu sac modelleri ikizler burcu sac modelleri-2

Yengeç Burcu

Bu burca sahip kişiler uzun saçı çok severler ve genelde bu burca sahip kişiler uzun saçı tercih ederler. Yengeç burcuna en çok yakışan saç tipi de kumral saç tipidir.

yengec burcu sac modelleri yengec burcu sac modelleri-2

Aslan Burcu

Kendine güvenen bir özelliğe sahip aslan burcu gösterişli, dikkat çeken saç modelleri tercih etmektedir. Tutkulu olan aslan burcu açık kumral ve fındıkkabuğu renkleri bu burca giden en iyi renklerdir.

aslan burcu sac modelleri aslan burcu sac modelleri-2

Başak Burcu

Saçların her zaman temiz, düzenli, tertipli olmasına dikkat eder. Başak burcuna en iyi giden tonlardan birisi platin tonlarıdır.

basak burcu sac modelleri basak burcu sac modelleri-2Terazi Burcu

Estetiğe ve rahatlığa önem veren terazi burcu gösterişi sevmez. Aynı zamanda abartıdan nefret eder. Bu yüzden sade ve şık modeller tercih edilmeli renk olarak ta kumral renkler terazi burcuna tavsiye edilir.

terazi burcu sac modelleri terazi burcu sac modelleri-2

Akrep Burcu

Gizem ve tutkuya sahip akrep burcu için küt saçlar tercih edilmektedir. Çünkü küt saçlar güzelliklerini ortaya çıkarmada en iyi saç şeklidir. Akrep için en iyi saç rengi ise siyahtır.

akrep burcu sac modelleri akrep burcu sac modelleri-2

Yay Burcu

Yay burcu sade saç spreylerinden bakım ürünlerinden pek hoşlanmaz. Genelde yumuşak saç modelleri tercih ediliyor. Zarif yay burcunun tercih etmesi gereken saç rengi kumraldır.

yay burcu sac modelleri yay burcu sac modelleri-2

Oğlak Burcu

Sorumluluk sahibi aynı zamanda çalışkan olan oğlak burcu saç konusunda sağlamcı bir saçı tercih eder. Genelde oğlak burcuna saçın dağılmasını önleyen saç spreyleri tercih edilir. Neşeli olan oğlak burcuna en çok yakışan renk kahverengi tonlarıdır.

oglak burcu sac modelleri oglak burcu sac modelleri-2

Kova Burcu

Karmaşık ve bakım isteyen saç tiplerini genelde tercih etmezler. Sade ve şık saç tipleri tercih edilmelidir. Saç rengi olarak kızıl tonlar tercih edilmelidir.

kova burcu sac modelleri kova burcu sac modelleri-2

Balık Burcu

Saça uygulanan kimyasal madde içeren boyaları pek tercih etmemeliler. Saç illa boyanacak ise bitkisel boyalar tercih edilmelidir. Balık burcuna en çok yakışan tonlar kahverengi tonlarıdır.

balik burcu sac modelleri balik burcu sac modelleri-2

23 Nisan 2016 tarihinde eklendi, 2.318 kez görüntülendi.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git