Buzun Bilinmeyen Faydaları

Buzun Bilinmeyen Faydaları
9 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Buzun bilinmeyen faydaları konusunda ne kadar bilgiye sahipsiniz? Çoğu kişi buz ile yapabileceklerinin farkında değildir. Aslında ne kadar hazine gibi bir ürüne kolaylıkla sahip olabildiğimizi bilmiyoruz. Yine de bu konuda daha çok bilgiye sahip olarak, bunları değerlendirmeniz mümkün olacaktır. Belki çok fazla soğuğu seven bir insan değilsiniz. Bazıları için buz kelimesinin geçmesi bile titremeleri için yetiyor. Buzun bilinmeyen faydaları hakkında bilgi sahibi olduktan sonra bir daha bu şekilde düşünmeyeceksiniz. Hiç aklınıza gelmezdi ama buz sağlık ile ilgili sorunlarınız için bile size yardımcı oluyor.

Ağrılarınızdan Çok Mu Şikayetçisiniz?

Buz tedavisi adı verilen yöntemi daha önce duymuş muydunuz? Elbette ki daha önceden düştüğünüzde ya da bir yerinizi sakatladığınızda yapılan ilk şey bölgeye buz uygulamaktır. Böylece ağrıların geçeceğine ve şişliklerin ineceğine inanılır. Bu zaten doğrudur da. Buz tedavisini böyle durumlarda çok geç kalmadan uygulamalısınız. Buradaki süre düşündüğünüzden çok daha önemlidir. Geç kalmak tedaviyi de yavaşlatacaktır. Buzu bölgeye uygularken sakın tek bir noktada sabit tutmayın. Bu derinize de zarar verecektir. Yapmanız gereken şey buzu yüzeyde gezdirmek olmalıdır. Böylece uygun bir tedavi uygulamış olursunuz. Eğer şişliklerinizin çok daha erken bir sürede inmesini istiyorsanız da buzu uyguladığınız bölgeyi kalp seviyesinden daha yüksekte tutmanız gerekmektedir. Bu detaylar küçük gibi görünebilir; fakat düşündüğünüzden çok daha önemlidirler. Aynı zamanda buz uyguladığınız süreyi çok da uzun tutmanıza gerek olmayacaktır. En fazla yarım saat süre içinde uygulamak en ideali olacaktır. Bilmeniz gereken başka bir nokta ise, bu tedaviyi ilk yarım saatten sonra biraz ara vererek tekrar uygulamaktır. Bu sayede en etkili yöntemi kullanmış olacaksınız. Bunu yapmanız bölgedeki kan dolaşımını olumsuz manada etkilememek adına önemlidir. Bu size evde uygulanan bir yöntem gibi görünse de aslında pek çok klinik buz terapisi adı altında bu yöntemi uygulamayı sürdürmektedir. Bu yüzden hafife almamalısınız.Her Derde Deva

Migren ağrıları çekenler çok iyi bilirler ki bu ağrının ilaç ile bile çaresini bulmak çok zordur. Daha önce baş ağrılarınız için buz yöntemini denemediyseniz, size mucize gibi gelecektir. Direkt temas uygulamak yerine buzu bir bez yardımı ile sararak başınıza uygularsanız, çok daha iyi sonuçlar alacaksınız. Önemli olan nokta burada sinirleri uyuşturmaktır. Bazen özel olarak yapılmış buz odalarına insanları çok kısa sürelerle de olsa sokarak uygulanan soğuk şok tedavisi de pek çok anlamda işe yaramaktadır. Vücudundaki lekelerden şikayetçi olanlar da buz uygulaması ile bu lekelerden kurtulabilirler. Aynı zamanda saç sağlığınız için de buzdan yararlanabilirsiniz. Dökülen saçlarınızı geri kazanmak için doğal bir yöntem olacaktır. Bu yüzden soğuktan kaçmamalısınız. Bedeniniz için her şeyin yeteri miktarda alınması halinde faydası olacaktır. Buzun bilinmeyen faydaları da öğrenilmeli ve gerekli görüldüğü anlarda uygulanmalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git