Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Çözüm Önerileri
2 Mart 2017 tarihinde eklendi

Çabuk Yağlanan Saçlar İçin Çözüm Önerileri

Saçların çabuk yağlanması en büyük sorunlardan birisidir. Gün içinde çeşitli işler yüzünden saçlarınız çabuk bir biçimde yağlanıyor olabilir. Yağlı saçları şekillendirmek çok zordur. Oldukça kirli bir görünüme neden olan yağlı saçlar aynı zamanda sönük durmaktadır. Çabuk yağlanan saçlar için çözüm önerileri ile saçlarınızı sürekli olarak temiz tutabilirsiniz. Önerilerin tamamı basit malzemeler ile birlikte yapılmaktadır. Bu önerileri günlük olarak kullanabilirsiniz. Yağlı saçlara birçok farklı etken neden olmuş olabilir. Aşırı stresli dönemler, genetik miras, adet dönemi, ergenlik dönemi, hamilelik ve yağlı yiyeceklerin aşırı biçimde tüketilmesi yağlı saçlara neden olmaktadır. Aynı biçimde saçları uzun süre yıkamamak da yağlı saç sorununu ortaya çıkaran bir faktör olarak karşımıza çıkmaktadır.

Elma Şırası Sirkesi ile Yağlı Saçlardan Kurtulun

Elma şırası sirkesi kullanımı sayesinde yağlı saçlardan kurtulabilirsiniz. Kullanım için bir bardak su ve iki üç damla elma şırası sirkesi yeterli olacaktır. Bardak suyun içine elma şırası sirkesini ekleyin ve karıştırın. Sonrasında hazır hale gelen karışımı şampuan kullandıktan sonra saçlarınızı durulamak için kullanmanız gereklidir. Bu şekilde kullanımdan sonra birkaç dakika bekleyin ve sonrasında saçlarınızı bir kez de soğuk su ile durulayın. Bu işlemi sık sık tekrar etmeniz etkili olacaktır. Haftada 2 ya da 3 kere kullanım yapmak etkisini gösterecektir ve saçlarınız yağlı olmaktan kurtulacaktır.Aloe Vera Jel Kullanımı ile Yağlı Saçlara Son

Aloe vera jel kullanımı yaparak saçlarınızın fazla yağını alabilirsiniz. Bu uygulama için günlük olara kullandığınız şampuanın içine 1 yemek kaşığı limon suyu ile 1 çay kaşığı dolusu Aloe Vera jeli ekleyin. Daha sonrasında saçlarınızın tamamına bu şampuanı sürün ve saçlarınıza bununla masaj yapın. Saçlarınızı yıkadıktan sonra ise soğuk su ile durulama yapmanız gereklidir. Bu şekilde saçlarınız çok daha temiz bir hale gelecektir. Saçlarınızın yağını azaltmak ve tamamen yok etmek istiyorsanız bu karışımı her gün tekrar etmeniz faydalı olacaktır. Saçınıza sürdüğünüz karışımı sonrasında şişede saklayabilir ve günlük olarak kullanım yapabilirsiniz.

Limon Suyu ile Yağlı Saçlara Tedavi

Limon suyu kullanımı ile yağlı saçlarınızı tedavi edebilirsiniz. Yağlı saçlardan kurtulmak için limon suyu ile karışım hazırlayabilir ve kullanım yapabilirsiniz. Bunun için iki bardak su içine bir miktar limon suyu sıkın. Daha sonrasında bu karışımın içine 3 çay kaşığı dolusu bal ekleyin ve tekrardan karıştırın. Sonrasında hazır hale gelen bu karışımı tüm saçınıza diplere doğru iyice sürün. Sonraki aşamada 5 dakika boyunca saçınıza bu karışım ile birlikte masaj yapın, sonrasında ılık su ile durulama yapabilirsiniz. Bu işlemi etki etmesi için 2 günde bir kere uygulamanız etkili olacaktır. Çabuk yağlanan saçlar için çözüm önerileri ile saçlarınızı bakımlı bir hale sokabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git