Çabuk Yağlanan Saçlara, Doğal Çözümlerle Veda Edin

Çabuk Yağlanan Saçlara, Doğal Çözümlerle Veda Edin
3 Temmuz 2016 tarihinde eklendi

Çabuk Yağlanan Saçlara, Doğal Çözümlerle Veda Edin

Saçlarımız, güzelliğimizi tamamlayan hatta son noktayı koyan, kadın olsun erkek olsun bizi en iyi tamamlayan unsurdur. Saçlarımız iyiyse motivasyonumuz üst düzey oluyor. Saçlar kötüyse bazen dışarı bile çıkmak istemiyoruz. Saçlar yağlı ise sorunlara sorun ekleniyor demektir. Çünkü yağlı saçlar kolay şekil almaz ve sürekli kirli bir görüntü sergiler. Kimse böyle saçlarla görünmek istemez. Saçların yağlanması, görüntüden öte ciddi bir cilt problemidir. Aslında burada yağlanan, saçlar değil, saçın bağlı olduğu deridir. Bu soruna yönelik olarak önce derideki problemin çözülmesi gerekir. Dikkat ! Problemi çözmeye çalışırken cildinize ne olduğunu bilmediğiniz kimyasal maddeleri uygulayarak ciddi zararlar verebilirsiniz. Bundan mümkün olduğunca kaçının.Siz çabuk yağlanan saçlara, doğal çözümlerle veda edin.

Saç bakımında  doğal çözümler

  • Sirke kürü ; Banyoda son durulama suyuna biraz sirke koyarsanız saçlarınız hem daha parlak olacaktır, hem de yağlanması kontrol altına alınacaktır.Bu yöntem kepek probleminde de çok etkilidir. Ayrıca sirkeyle saçlarınız için maske de hazırlayabilirsiniz. 1 su bardağı suyun içine 1 tatlı kaşığı tuz, 1 tatlı kaşığı daha önce kaynattığınız kekiğin suyunu, yarım çay bardağı kadar da sirkeyi ekleyin. İyice karıştırdıktan sonra nemli saçlarınıza masaj yaparak uygulayın. Saçlarınızı sıcak ve nemli bir havlu ile sarıp yaklaşık iki saat bekletin. Sonrasında duşunuzu alın ve çıkın. Bu uygulamayı haftada iki kez yapabilirsiniz.


  • Biberiye ve Kekik ; 1 tatlı kaşığı biberiye, 1 tatlı kaşığı kekiği 1 su bardağı suyla kaynatın. Sonrasında biraz dinlendirin. Ardından saçlarınıza masajla yedirin. Biraz beklettikten sonra durulayabilirsiniz.
  • Sarı kantaron ; 2,5 su bardağı suya bir tutam sarı kantaron yaprağı ekleyin. Kökünü

de ezerek içine koyun. Bir tutam da ısırgan otu ekleyerek karıştırın ve bekletin. Sonrasında saçlara masajla uygulayın. Yarım saat  kadar beklettikten sonra durulayabilirsiniz.

  • Yumurta kürü; 2 tane yumurta yeterli olacaktır.İyice çırpın ve içine yarım çay bardağı gül suyu ekleyerek bir karışım hazırlayın. Masajla saç diplerine iyice yedirin. 10-15 dakika beklettikten sonra iyice durulayın.
  • Aloe Vera ; İçeriğindeki 28 bileşenle en başta cildimizi ve derimizi derinlemesine besleyen ve yapılandıran bir bitkidir aloe vera. İstenilen sıklıkta uygulayabileceğiniz etkili bir bitkisel yöntemdir. Yaprağın içinden çıkarttığınız jel kısmı parmak uçlarınızla saç diplerinize masajla uygulayarak iyice yedirin. Bu jel istediğiniz kadar saçınızda Hemen ardından yıkamanıza gerek yoktur. Aloe vera jeli tüm saç boyuna uyguladığınızda, saçlarınızın zamanla daha parlak göründüğünü ve daha az kırıldığını hatta işlemlerden dolayı oluşmuş yıpranmaları bile onardığını göreceksiniz.
  • Görünen o ki kimyasal içerikli maskeler şampuanlar yerine doğal yöntemler çok daha etkili ve akılcı. Siz siz olun Çabuk yağlanan saçlara doğal yöntemlerle veda   Doğallıktan asla vazgeçmeyin. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git