Cansu Dere Dumanlı Göz Makyajı

Cansu Dere Dumanlı Göz Makyajı

Ünlü isimlerden Cansu Dere tarzı, güzelliği ve makyajıyla tüm hanım efendilerin gözdesi. Birçok bayan Cansu Dere gibi göz makyajına sahip olmak ve buğulu gözlere sahip olmak için güzellik sırlarını öğrenmeye koyulurlar. Dumanlı göz makyajı uygulamasını başaramayan birçok insan vardır. Bizler sizler için Cansu Dere nin dumanlı göz makyajını araştırdık ve ünlü ismin makyajını yapan makyözlerden tüyolar aldık.

Dumanlı göz makyajı nedir

Dumanlı göz makyajını birçok ünlü isim kullanılır fakat en iyi uygulayıp taşıyanlardan biri Cansu Dere’dir. Cansu Dere dumanlı göz makyajında adeta ikon haline gelmiştir. Buğulu gözlerine dumanlı bakış sağlayan dumanlı göz makyajı herkesin beğenisini alıp yurt dışında da göz makyaj uygulamalarında sık tercih edilen tarz olarak karşımıza çıkmaktadır. Cansu Dere dumanlı göz makyajını tanımlamak gerekirse özellikle kahverengi tonları ve siyah göz rengine sahip olan hanım efendilerin tercih etmesi daha doğru olacaktır. Dumanlı olmasından dolayı daha iyi etki ve estetik görüş sağlayacaktır.

Dumanlı Göz Makyajında İhtiyacınız Olacak Makyaj Ürünleri

Dumanlı göz makyajı yapabilmek için birçok makyaj ürününe ihtiyaç duyacaksınız. Kullanacağınız uygun ve kaliteli malzemeler makyajınızın daha iyi ve istediğiniz etkiyi yaratmasına fırsat verecektir. Olmazsa olmaz nitelik kaliteli ve eksiksiz makyaj ürünleridir. Şunlardır;

  • Göz bazı
  • Göz farı
  • Rimel (maskara)
  • Göz kalemi (uygun renkte)
  • Aplikatör ( eski tabiri ile far fırçası )
  • Takma kirpik (ihtiyaç duyulur ise gereklidir)


Bu makyaj ürünleri mutlaka elinizin altında olmalıdır. Göz bazı; yapacağınız göz makyajının daha kaliteli durmasının sağlayacaktır. Birçok bayanın şikayet ettiği konu göz makyajının ilerleyen saatlerde akması olasılığıdır. Göz bazınız ne kadar kaliteli ve uygulaması doğru ise göz makyajınızın akma olasılığı bir o kadar zordur. Göz farı; Cansu Dere dumanlı göz makyajı uygulamak istiyorsanız kahve ve tonlarında bir göz farına ihtiyacınız olacaktır. Rimel (maskara); maskaranız göz kaleminiz renginde veya göz renginizde seçebilirsiniz. Dumanlı göz makyajında siyah veya kahverengi maskara tercih edilmektedir. Fırçasının kalitesi bir o kadar önemlidir. Göz kalemi; dumanlı göz makyajına sahip olmak istiyorsanız olmazsa olmazlardan biri göz kalemidir. Göz kaleminizi yine aynı tonlarda tercih etmelisiniz. aplikatör ; yani göz fırçanız kaliteli olmalı dumanlı göz makyajını dağıtacağınız için uygun tonda ve miktarda doğru orantıda dağıtmalıdır. Takma kirpik ihtiyaç duyulursa kullanılmalıdır.

Cansu Dere dumanlı göz makyajı yaparken önce göz bazınızı uygun tonda ve miktarda tüm göz çevrenize uygulamalısınız. Daha sonra göz farınızı sürüp, ardından göz kalemi ve maskaranızı uygulayınız. Uyguladığınız bu yöntemlerden sonra yapacağınız en önemli şey aplikatör kullanımınız olacaktır. Fırçanızı önce yukardan aşağıya, aşağıdan yukarıya ve sonda burun tarafından kaş bölgesine kadar uygun kuvvet ile dağıtıp renk dozunun dağılmasını sağlamalısınız. Böylelikle dumanlı gözlere sahip olacaksınız.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git