Çatlak Tedavisi İçin Doğal Çözümler

catlak-tedavisi-icin-dogal-cozumler
11 Aralık 2016 tarihinde eklendi

Çatlak Tedavisi İçin Doğal Çözümler

Çatlaklar kadınlarda sıklıkla görülen bir cilt kusurudur. Küçük beyaz çizgiler halinde ortaya çıkan cilt kusurları çatlak olarak değerlendirilir. Çatlaklar daha çok hamilelik ve ergenlik döneminde görülür. Bu dönemde çatlakların ortaya çıkmasının nedeni vücudun hormonal ve fiziki yapısının değişmesidir. Ergenlik döneminde de hamilelik döneminde de vücutta büyük değişiklikler meydana gelir. Bununla birlikte çok kilolu birinin aniden zayıflaması ya da zayıf birinin kısa zaman içinde fazla kilo alması sonucu da çatlak sorunu ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda bazı yöntemler sayesinde çatlaklar önlenebilir. Ortaya çıkmış bir çatlağı yok etmenin doğal yolu yoktur ama henüz oluşmamış çatlakları önlemek mümkündür. Çatlak tedavisi için doğal çözümler kullanabilirsiniz.

Atkuyruğu ile Çatlak Tedavisi

Atkuyruğunun içinde bulunan maddelerden birisi silikondur.Bu madde vücutta bulunan çatlakları da tedavi edici özelliğe sahiptir. Atkuyruğu kullanarak çatlakları önemli ölçüde azaltabilirsiniz. Atkuyruğu kullanımı için bir litre suyun %40’ı alkol olacak şekile hazırlayın ve 100 gram değerinde olan atkuyruğunu içinde 1 ay boyunca bekletin. Sonrasında bu karışımın içine birkaç damla limon sıkın. Bu karışımı vücudunuzda çatlak olan yerlere yavaşça sürün. Bu bakım kürü günde iki kez uygulanmalıdır ve masaj yapar biçimde cilde yedirilmelidir. Bu  işleme birkaç ay boyunca devam etmeniz halinde çatlakların görünümü daha az belirgin bir hale gelecektir.Havuç Merhemi ile Çatlaklara Son

Havuç merhemi de çatlaklara iyi gelen bir üründür. Havuç merhemi hazırda satılan bir ürün değildir. Havuç merhemini siz evde kendiniz hazırlayabilirsiniz. Bunun için havuç gereklidir. Havuçları yıkadıktan sonra ocakta sıcak su içinde uzun bir süre haşlamanız gerekir. Havuçlar buharda iyice yumuşamalıdır. Sonrasında iyice yumuşayan havuçları bir kabın içine alın ve püre haline gelene kadar ezin. Sonrasında bu püreyi alın ve çatlakların olduğu bölgelere sürün. Bu karışımın çatlak olan bölgelerde yarım saat boyunca bekletilmesi gerekir. Sonrasında temizlik için soğuk su ile durulama yapabilirsiniz. Durulama için asla sıcak su kullanılmamalıdır, çok sıcak su çatlakları daha çok çoğaltacaktır.

Mucize Merhem ile Çatlaklardan Kurtulun

Mucize merhem için gerekli olanlar arasında 5 adet pancar, 5 adet şeftali ve havuç gereklidir. Pancar ve şeftalinin kabuklarını ayırın. Havuçun ise için gereklidir. Bu malzemelerin hepsini blenderdan geçirin ve püre haline getirin. Püre haline gelen bu merhemi çatlaklara sürün. Bu merhem özellikle el üstünde yer alan çatlaklara çok iyi gelecektir. Bu karışım haftada 2-3 kez uygulanması ve sonrasında durulama işlemine geçilmelidir. Taze sebze ve meyve kullanımı da oldukça önemlidir. Çatlak tedavisi için doğal çözümler ile çatlaklar daha az görülür hale gelecektir. Çatlaklar özelikle karın ve basen bölgesinde yoğun olarak görülür ve tedavisi yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git