Çatlak Tedavisinde Etkili Doğal Yöntemler

Çatlak Tedavisinde Etkili Doğal Yöntemler
3 Mart 2017 tarihinde eklendi

Çatlak Tedavisinde Etkili Doğal Yöntemler

Çatlak hemen hemen her kadının karşılaştığı bir sorundur. Beyaz renkte olan çatlaklar ciltte gözle görülebilir bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Vücut değişiklikleri, hızlı kilo alıp verme gibi sebepler çatlak oluşumuna neden olmaktadır. Bunun yanı sıra hamilelik dönemi de çatlakların oluştuğu ve yoğun bir biçimde ortaya çıktığı bir dönemdir. Çatlak tedavisinde etkili doğal yöntemler ise çatlakların görünürlülüğünü azaltacak ve çatlakların oluşmasını da önleyecektir. Özellikle hamilelik dönemi boyunca çatlak oluşmaması için belirli doğal ürünlerin kullanımı yapılmalıdır. Doğal ürünleri aktar ve benzeri yerlerden bulabilir ve yazımızda yer alan tariflere göre hazırlayabilirsiniz. Doğal ürünlerin kullanımını yapmak çatlaklar üzerinde etkili olacaktır.

Şeker ile Çatlaklardan Korunma Yöntemleri

Toz şeker kullanımı yaparak cildinizde bulunan çatlakların gözle görülebilir olmasını engelleyebilirsiniz. Bunun için bir miktar toz şekerin içine badem yağı ve birkaç damla limon suyu ekleyin. Daha sonrasında bu ürünlerin tamamını karıştırın. Hazır hale gelen karışımı çatlak olan bölgelerin üzerine masaj yapar biçimde 10 dakika boyunca sürün. Sonrasında ise duş alarak karışımı sürdüğünüz bölgeyi temizleyebilirsiniz. Bu işlemi haftada birkaç kez uygulamanız istediğiniz sonucu almanızı sağlayacaktır. Bir ay boyunca kullanım yapmanız etkisini hızla gösterecektir.

Hint Yağı Kullanımı ile Çatlakları Yok EdinHint yağı kullanarak çatlakların oluşmasını önemli ölçüde engelleyebilirsiniz. Düzenli kullanım yapmak bu konuda önemli bir detay olacaktır. Hint yağı kullanımı için öncesinde bir miktar Hint yağını çatlak olan bölgeye sürün ve 10 dakika boyunca ovalayın. Daha sonrasında bir süre bekledikten sonra duşa girebilir ve temizlenebilirsiniz. Hint yağı kullanımı için yağı sürdükten sonra ince bir bez örtebilir ve bu şekilde kullanıma devam edebilirsiniz. Hint yağı kullanımı ile çatlaklar bir aylık süre içinde yok olacaktır.

Diğer bir yağ karışımı olarak zeytinyağı kullanımı yapabilirsiniz. Zeytinyağı içinde antioksidan ve çeşitli besleyici maddeler yer almaktadır. Bu maddeler ile birlikte sızma zeytinyağını alın ve çatlak olan bölüme masaj yaparcasına sürün. Daha sonrasında yıkama işlemine geçebilirsiniz. Bu işlemi günlük olarak yapmanız gerekli etkinin ortaya çıkmasını sağlayacaktır. Aloe Vera’da çatlaklar üzerinde etkili olan bir üründür. Aloe Verayı alın ve çatlak olan bölüme sürerek masaj yapın. Daha sonrasında 15 dakika bekledikten sonra durulama yapabilirsiniz. Bu işlemi her gün tekrar edebilirsiniz.

Yumurta Akı ile Çatlakları Tedavi Edin

Çatlak tedavisinde kullanacağınız doğal ürünlerden birisi de yumurta akıdır. Yumurtanın beyazını ayırın ve bir kabın içinde köpürene kadar çırpın. Daha sonrasında köpürmüş olan yumurta akını çatlakların üzerine fırça yardımı ile sürün. Yumurta kuruduğu zaman bir süre bekleyin ve soğuk su ile durulama yapın. Çatlak tedavisinde etkili doğal yöntemler bu şekilde yöntemlerden oluşmaktadır. Günlük olarak kullanım yapmanız gereklidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git