Çatlaklar İçin Doğal Yağ Karışımları

catlaklara iyi gelen yaglar
24 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Çatlak tedavisinde kullanılan yöntemlerin yanı sıra birçok alternatif tedavi yöntemi de bulunmakta. Özellikle ergenlik çağından itibaren, her kadınının korkulu rüyası haline gelen çatlaklardan kurtulmak çok kolay olmasa da kontrol altına almakta fayda var. Dengesiz beslenme, hamilelik süreci, az sıvı tüketimi, alkol ve sigara gibi zararlı alışkanlıklar, bakımına özen gösterilmeyen bir cilt, çatlak oluşumuna da davetiye çıkarıyor.

Özellikle bel, karın, basen, kalça, bacak ve göğüs bölgesinde görülen çatlaklar kendimize olan güven ve beğenimiz de sarsıyor. Çatlakları kontrol altına almak ve gebelikte çatlak oluşumuna bağlı izleri yok etmek için illa tıbbi yollara başvurmak zorunda değilsiniz. Evde kendi hazırlayacağınız ve tamamen doğal bitkisel yağlardan oluşan karışımların düzenli kullanımıyla, bu probleminizden kurtulabilirsiniz.

Doğal Bitkisel Yağlar İle Çatlaklarınızdan Kurtulun

1. Badem yağının çatlak tedavisinde kullanımı oldukça önemlidir. Zengin besleyici özelliği ve nemlendirici yapısı ile çatlak oluşumlarını önlemedeki etkisi oldukça büyüktür. Badem yağına birebir ölçüde ilave edilecek çörek otu yağı ve zeytinyağını güzelce karıştırın. Elde edeceğiniz bu karışımı çatlak oluşumlu bölgeye, yavaş yavaş masaj yaparak yedirin. Yağı güzelce yedirdiğinizden emin olduktan sonra 15 dakika bekleyin. Ilık su yardımıyla yağ karışımını cildinizden temizleyin. Haftada bir uygulayacağınız bu karışım, çatlakların görünümünde azalmalara ve daha derin çatlak izleri oluşumunu engellemeye yarayacaktır.2. Bir kahve fincanının 1/4 ‘ ü kadar aleo vera jeli ile birer kapsül A ve E vitaminini karıştırın. İyice karıştığınızdan emin olduğunuz karışımı buzdolabına koyarak yarım saat bekletin. Buzdolabında soğutulmuş karışımı çatlak oluşumlu bölgeye masaj yardımı ile uygulayın. Yarım saat bekleyen karışımı ılık su yardımı ile cildinizden temizleyin. Haftada bir uygulayabileceğiniz bu karışım cilt dokunuzu sıkılaştırırken aynı zamanda güçlendirerek yeni çatlak oluşumlarının önüne geçer.

3. Yenileyici bir özelliğe sahip olan hint yağını aynı oranda buğday yağı ile karıştırın. Elde ettiğiniz karışım cildi beslemek açısından oldukça zengin olacaktır. Bu karışımı tüm vücudunuza uygulayabileceğiniz gibi tercihen yalnızca çatlak oluşumlu bölgeye de uygulayabilirsiniz. Masaj yardımı ile cilde yedirilen karışım 30 dakikalık bir bekleme süresinden sonra, ılık su ile ciltten temizlenir. Haftada bir deneyerek, cildinizdeki yumuşamayı ve nemi fark edebilirsiniz.

4. Bir kaşık kakao yemişinden elde edilmiş yağı bir kaşık buğday tohumu yağı ile karıştırın. Elde edeceğiniz karışımı çatlak oluşumlu bölgeye masaj yardımı ile güzelce yedirin. Cildin iyice emdiğinden emin olduktan sonra ılık su ile güzelce durulayın. Cildinizi besleyen bu karışım, cildinizi yenilerken eski çatlak oluşumuna ait izleri de hafifletecektir. Haftada bir tekrar edebilirisiniz.

5. Zeytinyağı birçok cilt probleminde kullanıldığı gibi, çatlak tedavisinde de kullanılır. İçinde bulundurduğu antioksidanlar ile çatlak oluşumunu engellediği gibi eski çatlak izlerini de azaltır. Ilık zeytinyağını çatlak oluşumlu bölgeye masaj yardımı ile güzelce yedirin ve 30 dakika bekleyin. Bekleme sürecinden sonra yine ılık suyla bölgeyi temizleyin. A, D ve E vitaminleri sayesinde kan dolaşımını hızlandıracak ve cildinize ihtiyacı olan nemi verecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git