Çayın Saça Faydaları

OZON
2 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Çayın Saça Faydaları

Son zamanlarda çay ile saç bakımı yapmak oldukça meşhur bir hale geldi. Eski dönemlerde çayları genel olarak göz altı morluklarını gidermek amacı ile tercih ediyorduk. Fakat artık gelişen teknoloji ile beraber çayın saça faydaları ortaya çıktı ve hanımlar artık çaydanlıkta ki poşet demlerini atmak yerine bakım ürünü olarak kullanabiliyorlar. Sizlere sunacağımız faydalar ile birlikte de eminiz ki artık çayın saça olan faydalarını daha fazla önemseyecek, kullanmayı da kesinlikle ihmal etmeyeceksiniz!

Aslen siyah çaydan çok, yeşil çayın saça daha çok faydası vardır. Bu yüzden yeşil çaydan yana tercihi kullanmak önemlidir. Sadece bakım ürünü olarak değil, aynı zamanda içmeye yönelik tüketmeyle de saça olan faydalarını görebilirsiniz. Daha ayrıntılı bir şekilde çayın saça faydalarını inceleyelim;

Çayın Saça Faydaları Nelerdir?

  • Çay ile saç yıkamak, saçın hacimli ve parlak bir görüntü almasını sağlamaktadır!
  • Saç yıpranmaları tamamen giderilir.
  • Koparak dökülmelerin önüne geçer!
  • Saçın kolay şekil almasını sağlar!
  • Saçın mat halini tamamen ortadan kaldırır!


Peki, Çay Maskesi Nasıl Uygulanır?

Genel olarak çayı demlemek ve daha sonra soğutmak önemlidir. Saçınızı yıkayabileceğiniz ve uygulayacağınız kadar demin olması da bu konuda başka bir önem taşımaktadır. Duşa girdikten sonra bir kez şampuanla saçınızı yıkayıp, duruladıktan sonra saçı tüm saçlara uygulanacak şekilde dökün ve 5 dakika kadar saçta kalmasını sağlayın. 5 dakikalık süreç dolduktan sonra temiz su ile tekrar durulayıp, dilerseniz 1 kez daha şampuanlayın! Bunu haftanın 2-3 günü kadar yapmanız, saçların oldukça hacimli ve güzel bir görüntü almasını sağlayacaktır.

Sizlere sunduğumuz bu yöntemi devam ettirerek çayın saça faydalarını görebilirsiniz. Uzakdoğu’da ki pek çok hanım gündelik yaşantılarında çay maskesini kullanmaya dikkat ediyor! Böylesine önemli bir düzenek içerisinde de saçın var olan faydalarını da detaylı bir şekilde görme fırsatı elde ediyoruz! Mutlaka haftada 2 veya en fazla 3 kez uygulayın! Çünkü devamlı olarak kullanım belki de az bir ihtimal de olsa saç derisinde sorunlar yaratabilir! Bu yüzden doğru kullanım her şeyden önce gelmelidir. Faydalarını okuduktan sonra eminiz sizlerde artık çayın saça olan faydalarını gözden kaçırmayacaksınız!

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git