CC Krem Kullanımı

CC Krem Kullanı
4 Haziran 2017 tarihinde eklendi

CC Krem Kullanımı

Birçok insan gün içinde makyaj yapmak zorunda kalır. Gerek iş hayatı, gerek sosyal hayat bakımlı olmayı gerektirir. Bu bakımı da genelde makyaj ile gösteririz. Farklı makyaj ürünü denemeleri ile günlük makyajımızı oluştururuz. Eskiden insanlar günlük makyajı bile abartılı bir şekilde yapardı. Oldukça ağır fondötenler, renkli ışıltılı göz farları, dikkat çekici rujlar vs. Bu aşırı makyaj uygulamaları doğallıktan hayli uzaklaşınca insanlar doğal bir görünüm elde edebilmek için çeşitli ürünler keşfettiler. İlk zamanlarda makyaj uygulaması fondötenler ile yapılırken fondötenlerin yerini önce BB kremler sonrasında da CC kremler aldı.

Fondöten yerine CC kremkullanımının sebeplerini sıralayacak olursak;

  • Fondöten gibi cildi ağırlaştırmaz.
  • Fondöten cildi çok fazla yorup havasız bırakırken CC kremin böyle bir etkisi yok denecek kadar azdır. Çünkü yapısı incedir ve cilde hafif şekilde uygulanır.
  • Güneş korumalı CC kremler ile yazın cildin güneş ışınlarından kötü etkilenmemesi de fondötenin yerini almasının bir sebebidir.
  • CC kremkullanımı ile ciltteki renk tonu eşitlenir ve doğal bir görünüm elde edilir.

CC krem KullanımıHer makyaj uygulaması öncesi olduğu gibi cildi temizlemek ilk adımdır. Uygun bir temizleme ürünü ile cilt temizliği sağlandıktan sonra CC krem uygulanabilir. Fondötenden önce nemlendirici kullanmak gerekse de CC kremin nemlendirici özelliği de olduğundan altına krem vs. sürülmesini gerektirmez. CC krem kıvam olarak fondötene göre daha sıvı olduğundan parmaklar ile rahatlıkla sürülebilir. Yine de daha güzel dağıtma için makyaj süngerleri ya da uygun fırçalar kullanılabilir. Cilt aşırı sorunlu ise herhangi bir kapatıcı kullanımından önce tabiki bir hekim yardımı ile ciltteki sorunlar giderilmelidir. Fakat sivilce, siyah nokta, ben gibi faktörlerde CC krem başarılı bir kapatıcılığa sahiptir.

Doğal Görünüm

CC krem fondöten gibi ciltte yapay durmaz. İnce yapısı ile cilde doğal bir görünüm kazandırır. Bu noktada önemli olan cilt tonuna uygun CC krem kullanmaktır. Cilt tonundan açık ya da kapalı tonda CC krem kullanımı cildi doğallıktan uzaklaştıracaktır.

Fondötende sağlanan ciltteki mat görüntü CC krem kullanımı ile yerini aydınlık bir görüntüye bırakır. Bu yüzden de CC krem tercih sebebidir.

Yapısı yoğun fondötenler genç yaştaki bayanların ciltlerinde sorunlar oluşturur, sivilcelenmeler gözlenir. Fakat CC kremin hafif formülü sayesinde bu kapatıcılar, genç yaştaki bayanların da gözdesi bir ürün haline gelmiştir. Tabi her cilt tipinde rastlanmasa bile çoğu insan da uzun vadede cilt problemlerini de giderdiği tespit edilmiştir.

Farklı markalar CC krem üretiminde cilt tipini de dikkate alır. Kuru, yağlı ya da karma ciltler için farklı CC kremler üretilir. Cilt tipine uygun olanı kullanmak en doğrusudur. Bu noktada CC kremlerin arkasında yer alan son kullanma tarihi de dikkate alınmalıdır. Cilt sağlığı için son kullanma tarihi geçmiş ürünler kesinlikle kullanılmamalıdır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git