CC Krem Nasıl Kullanılır?

CC Krem Nasıl Kullanılır
14 Şubat 2017 tarihinde eklendi

CC Krem Nasıl Kullanılır?

CC krem bakım ürünleri arasında yer alan bir üründür. BB kremlerin yanı sıra CC krem kullanımı da günlük olarak gereklidir. CC ne anlama gelir sorusu merak edilen bir sorudur. Açılımı  “color correcting” olarak kullanılan ürün renk düzeltici anlamına da gelmektedir. CC krem nasıl kullanılır sorusu sık biçimde karşımıza çıkan bir sorudur. Makyaj yapsanız bile cildinizde farklılıklar ortaya çıktığını görebilirsiniz. Yüzün her bölgesi farklı bir tonda olabilir. Bazen göz ve altları daha koyu olurken ağız çevresi de sarı bir tonda olabilir. Bu cilt renk farklılıkları cildinizin pürüzlü görünmesine yol açacaktır. Bu görünümden kurtulmak için CC krem kullanmayı tercih edebilirsiniz. CC krem cilt tonundaki renk farklılıklarını kapatacak daha pürüzsüz bir cilde kavuşmanıza neden olacaktır. CC krem içinde SPF bulunur ve bu ürün sayesinde CC kremler cildi korur nemlendirir, güneş ışınlarına etki eder ve cildin yaşlanmasına etki eder. Aynı şekilde CC krem cildi daha aydınlık gösterir ve kapatıcı olarak da kullanılır.

CC Krem ve BB Krem KarşılaştırmasıCC krem gibi kullanılan kremler arasında BB kremler de yer almaktadır. BB kremlerin de birçok etkisi vardır. Çoğu insan BB mi yoksa CC krem mi kullanması gerektiğine karar veremez haldedir. CC krem ve BB krem birbirinden farklı etkilere sahip olan ürünlerdir. Eğer cildinizdeki ton eşitsizliklerinden rahatsızlık duyuyorsanız bu durumda CC krem daha uygun bir seçenek olacaktır. CC kremlerin diğer bir faydası ve özelliği ise hafif yapıda olan bir ürün olmasıdır. Cildinize ağır bir ürün kullanmak istemiyorsanız da CC krem kullanımı yapmanız daha uygun olacaktır. CC kremi satın aldıktan sonra baz olarak da kullanabilirsiniz. Bu şekilde kullanım sayesinde cildinizde bulunan lekeler, kızarıklıklar, siyah noktalar belli olmayacaktır. Bu tarz bir ürün almayı düşünüyorsanız cildinizi tanımanız gereklidir. Cildinizin tipine uygun bir krem kullanmanız en dikkat edilmesi gereken detaydır. Bu şekilde cildiniz daha temiz olacaktır.

CC Krem Kullanım Alanları

CC kremlerin birçok farklı kullanım alanı bulunmaktadır. Bu kremleri birçok farklı alanda kullanabilirsiniz. Kendinizi yorgun hissettiğiniz zamanlarda CC krem satın alabilir ve kullanabilirsiniz. Hafif bir ürün arıyorsanız, cilt tonunuzda farklılıklar bulunuyorsa ve güneş lekeleri varsa CC krem satın alabilir ve kullanabilirsiniz. CC krem güneş lekelerini kapatıcı etkiye sahip olan bir üründür. Aynı şekilde cildinizin renginin donuk olduğunu da düşünüyorsanız CC krem kullanmayı tercih edebilirsiniz.

CC Krem Nasıl Uygulanır ?

CC krem nasıl kullanılır merak eden kişiler bulunmaktadır. CC kremi cildinizi temizledikten sonra uygulamanız gerekmektedir. Kuru cildinize pamuk yardım ile CC krem uygulaması yapabilirsiniz. Parmağınız ile birlikte yavaş bir biçimde kullanım yapabilirsiniz. CC krem nasıl kullanılır sorusuna bu şekilde kullanılabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git