Çekik Göz Makyajı

çekik-göz-makyajı
30 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Çekik Göz Makyajı

Günlük hayat ve özel hayat için göz makyajı büyük önem taşımaktadır. Çünkü göz makyajı kişinin daha çekici görünmesini sağlamaya yardımcı olmaktadır. Genel olarak göz makyajı yapılırken katmanlı makyaj uygulamaları tercih edilmektedir. Yine de günlük hayat için çok ağır renkler kullanılması doğru olmayacaktır. Göz makyajı genellikle gece ve gündüz göz makyajı olarak ikiye ayrılmaktadır. Bu iki tür ise her göz şeklinde farklı bir biçimde uygulanmaktadır.

Çekik Göz Makyajı ya da iri göz makyajı (büyük gözler için göz makyajı) bunlardan bazılarıdır günlük göz makyajı yapacak kişilerin sabahın erken saatlerinde ile gitmeden önce yapacaklar için mutlaka açık renklerde olması gerekmektedir. Pembe gibi tonlar sabah yapılacak göz makyajı için oldukça uygundur.

Ya da kahverenginin açık tonları ile de gölgelendirmeler yapılıp sabah göz makyajını tamamlamak mümkün hale gelmektedir. Sabah göz makyajı yapılırken mutlaka eyeliner ya da ince kalemle bir hat çizilmelidir. Böylece kalemin akması gibi bir sorunla da karşılaşılmayacaktır. Kalıcı ve etkili bir rimelle de makyaja renk katılması mümkündür. Işıltılı göz farkları günlük makyaj için uygun olmadığından bunlardan uzak durulması daha doğru olacaktır.

Çekik Göz Makyajında Gece Makyajı

Geceleri göze makyaj yapılacaksa siyah ya da koyu olan diğer renkler kullanılabilir. Bakışlara derinlik kazandırılması adına aynı zamanda yüz hatlarınızın da belirginleşmesi adına koyu renkler etkili olacaktır. Üstelik koyu renkler arasında geçiş sağlamak da oldukça kolaydır. Işıltılı seçimler gece makyajında çok büyük önem taşımaktadır. Ayrıca geceleri yapılacak göz makyajında doğru aydınlatmaların kullanılması da gerekmektedir. Kaş altına ve göz pınarına doğru beyaz far uygulanması çok doğru olacaktır. Alt göz kapağından kirpik diplerine de siyah far ile uygulama yapılması mümkündür. Böylece buğulu bakışlara sahip olmanız mümkün olacaktır. (Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır?)Çekik Göz Makyajında Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Eğer Çekik Göz Makyajı yapacaksanız ve gözlerinizin iri gözükmesini istiyorsanız kesinlikle iç kısma kalem sürememelisiniz. Gözünüzün büyük görünmesi için iç kısma beyaz kalem sürmeniz daha etkili sonuçlar yaratacaktır. Çekik Göz Makyajı uygulayacak olan çekik gözlü bayanların eyeliner seçimimi ile gözlerini ovalleştirmeleri gerekmektedir. Çekik göze sahip olan kişilerin daha çekik gözlü bir görünüme sahip olacak şekilde eyeliner çekmekten uzak durmaları şarttır. Bilindiği gibi göz makyajının vazgeçilmesi olan eyeliner sürülürken belli bir deneyim gerektirmektedir. (Yapılmaması Gereken 5 Eyeliner Hatası) Anca kısa pratiklerden sonra her kadın tarafından rahatlıkla kullanılmaya başlamaktadır. Bu uygulamayı yapmak için de öncelikle göz şeklinin farkında olmak gerekmektedir. Çekik Göz Makyajı konusunda eyeliner çok işinize yaracak ve gözünüzü rahatlıkla daha yuvarlak göstermenizi sağlayacaktır. Bu makyaj türünde amaç gözün kenarına yoğunlaşmaktır. Eyeliner ile sadece göz kenarına uygulama yapılıp çok ince bir hat ile de gözün ortasına kadar ilerlenmesi gerekmektedir. Siyah göz kalemi ile de sadece gözün ortasından dışa doğru sürüş yapılmalıdır. Bu kalemi de kalem fırçası ile yayarak makyajı tamamlamak mümkündür.

Büyük Gözler için Göz Makyajı başlıklı yazımız için tıklayınız.

Buğulu Göz Makyajı Nasıl Yapılır başlıklı yazımız için tıklayınız.

Yapılmaması Gereken 5 Eyeline Hatası başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git