Chia Tohumu Diyeti

Chia Tohumu Diye
8 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Chia Tohumu Diyeti

Çoğumuz ömrümüz boyunca sağlıklı ve fit bir vücuda sahip olmak isteriz. Hatta etrafımız da gördüğümüz fala kilolu ve sağlıksız insanlar bizi hep korkutmuştur. En azından onlar gibi olmak istememişizdir. Sonuçta fazla kilonun getirdiği sağlık problemlerini ve kötü görüntüyü kimse istemez. Aynı zamanda da gün içerisinde yaşanılan problemlerde fazla kilolardan kaynaklanır. Peki, bütün bu problemlerden kurtulmak istemez misiniz? Yaşadığınız en kötü anıların hepsine veda etmek ya da bu anıları hiç yaşamamak çok güzel olur değil mi? Bu yüzden iradeli olmak ve spor ile birlikte diyet yapmak tüm bu sorunlarla başa çıkmaya yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Bu fazla kiloları vermek için düzenli bir spor programı hazırlayın ve sağlıklı bir diyet programı düzenleyin. Bu gün diyet programınızın içerisine ekleyeceğiniz ve oldukça tok tutan doğal bir besin olan Chia tohumunun yararlarından ve diyet listenize nasıl ekleyebileceğinizden bahsedeceğim. Chia tohumu diyeti nasıl olur?

Chia Tohumu Nasıl Tüketilir  • Chia tohumu küçük çörek otuna benzer bir besin olduğu için herhangi bir besinin içerisine atarak tüketmeniz daha kolay olacaktır. Genel olarak sütün içerisine tüketilen chia tohumu yoğurt ile de tüketilebilir. Sütün içerisinde bulunan fazlaca vitamin ve yağ kadınlarda göbek oluşumuna neden olduğu için yoğurdun içerisine ekleyip yemeniz sizin için daha sağlıklı olacaktır.
  • Chia tohumunu bir diğer seçenek olarak sabah yediğiniz gevreğin içerisine de ekleyebilirsiniz. Fakat gevreğin içerisine atarken chia tohumunu ezip, öğüterek toz haliyle atarsanız daha kolay yiyebilirsiniz.
  • Chia tohumunu sabahları kahvaltıda tüketmeniz bir diğer öğüne kadar tok kalmanızı sağlar. Bu yüzden chia tohumunu diyet listenizde bir yoğurtla ya da gevreğinizle sabah kahvaltınıza eklerseniz gün içerisinde acıkma hissinden de kurtulabilirsiniz.
  • Chia tohumunu öğün aralarında 2 yemek kaşığı yoğurdun içerisine 1 yemek kaşığı chia tohumunu ekleyip yarım saat bekledikten sonra yemeniz açlık hissinizi bastıracaktır.
  • Chia tohumu diyeti yaparken bu tohumları yediğiniz yemeğin içerisine de ekleyebilirsiniz. Chia tohumunu yemeğinizin içerisine eklemek yemeğinizin tadını bozmayacaktır. Küçük ve pekte tadı olmayan bu tohumları yemeğinizin içerisine ekleyerek yerseniz, daha çabuk doyarsınız ve yemeğinizin doyuruculuğu artar
  • Chia tohumunu akşam yemeklerinde salata yerken içerisine katmanız da geceleri açlık hissi duymamanıza yardımcı olur. Chia tohumunu salata içerisine olduğu gibi atmak yerine ezip toz halinde atmanız tohumları ağzınızda hissetmemenize yardımcı olur.

Chia Tohumu Faydaları

  • Chia tohumunun içerisinde bir portakalda bulunan vitaminlerin 4-5 katı bulunduğu için günlük vitamin ihtiyacınızı oldukça kolay giderebilecek vitamine sahiptir. Bu yüzden günde en az 1 yemek kaşığı chia tohumu yemeniz diyet yaparken vitamin almanıza da yardımcı olur.
  • Chia tohumu içerdiği lif sayesinde diyetinizde tok kalmanıza yardımcı olur. Eğer öğün aralarınızda, sabah kahvaltınızda ve yemekleriniz de gün içerisinde en fazla 3 yemek kaşığı olacak şekilde tüketirseniz diyetinizi daha kolay tamamlamanıza yardımcı olur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git