Cilde İyi Gelen Doğal Besleyiciler

Cilde İyi Gelen Doğal Besleyiciler
18 Nisan 2016 tarihinde eklendi

Cilde İyi Gelen Doğal Besleyiciler

Cildinizi, güneşin zararlı ışınlarından veya kötü hava koşullardan korumak kolay değildir, fakat cildinizi sağlıklı bir şekilde korumak elbette imkansız da değildir.Cildinizin, korumanın bilinen 2 yolu vardır; ya ünlü kozmetik markalarının ürettiği kimyasal içerikli ürünleri kullanabilir, ya da cilde iyi gelen doğal besleyiciler’ den faydalanabilirsiniz. Bu karar size bağlıdır,ister kozmetiğin gücüyle isterseniz de doğadan gelen doğal ürünlerle cildinizin koruyup, bakım yapabilirsiniz. Uzmanlara göre, doğal ürünlerden oluşan cilde iyi gelen doğal besleyiciler , cildi korumada ve cildin bakımında kozmetik ürünlerine ihtiyaç duymadan cildinizi güzelleştirip, yenileyebiliyor.Elbette işin sırrı doğallıkta saklıdır. Doğal ürünler, kimyasal içerikli ürünlere göre daha çok tercih edildiği bilimsel testler sonucu kanıtlanmıştır. Cilde iyi gelen doğal besleyiciler’i  kullanarak kusursuz ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz. Bu besinler içinde doğal vitamin ve mineraller olduğunu biliyorsunuzdur. Şimdi sizlere birkaç cilde iyi gelen doğal  besleyiciler  hakkında kısa kısa bilgi vermek istiyoruz:

  • Sık sık duş alın

Bu önerimiz, doğal besleyici değildir fakat en az doğal besleyiciler kadar etkili ve önemli bir husustur. Gün boyunca cildimize, bakteri ve küçük kirlerden oluşan kir bulutları yapışır.Eğer eve geldiğinizde hemen ılık bir duş alırsanız hem rahatlarsınız, hem de gün içinde üzerinize yapışan kir ve bakterilerden kurtulmuş olursunuz.

  • Sivilce ve kırışıklıklara pratik çözüm:Soya sütü


Sizde, cildinizde sivilce ve kırışıklık problemlerinden herhangi birini yaşıyorsanız, Soya sütünü günde bir bardak veya bir bardaktan az içerek bu cilt problemlerine çözüm bulabilirsiniz. Soya sütü, sivilce ve kırışıklık gibi daha birçok derde deva olarak bilinmektedir.

  • Cildinizin dostu, Yumurta

İçerisinde bulunan zengin protein ve amino asitler sayesinde cildi yenileyici bir etkiye sahiptir. Sağlıklı bir cilt için, protein olmazsa olamzdır.Bu oranın fazlasını yumurtada bulabilirsiniz. Aynı zamanda yumurta A vitamini deposu olduğundan, cilt kanserini önlemekte ve cilt lekelerindeki doğal tedavide kullanılmaktadır. Yumurtayı, doğal besleyiciler arasından zirvedeki isim yapmak mümkündür.

  • C Vitaminini kullanarak canlanın

C vitamininin cilde doğal bir parlaklık verdiği ve canlılık kazandırdığı herkes tarafından bilinmektedir. İçerisinde C vitaminini barındıran birçok besin vardır. Örnek verecek olursak ; çilek,yaban mersini,turunçgiller ve ahududu da C vitamini fazlasıyla bulunur.Bu besinleri kullanarak, cildininize doğal yoldan parlaklık kazandırabilirsiniz.

  • Badem ve Cevizi bol bol tüketin

Bu iki besinde de aynı yumurtada olduğu gibi protein oranı oldukça fazladır. Bademde bulunan E vitamini sayesinde, cildiniz daha sıkı bir görünüme sahip olabilir. Ceviz, zihin açıcılığı ile bilinmektedir.Aslında ceviz, içerisinde bulundurduğu yağ asitleriyle cilt bakımında en az badem kadar yararlı bir besindir. Sağlıklı bir cilde sahip olmak isterseniz, bu iki besini bol bol tüketmelisiniz.

Cilde iyi gelen doğal besleyicileri kullanarak, doğal ve sağlıklı bir cilde sahip olabilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git