Cildi Canlandırıcı Maskeler

yüz bakımı maskeleri
4 Temmuz 2015 tarihinde eklendi

Cilt Canlandırıcı Maske Tarifleri

Cildimiz yaşlanmaya bağlı olarak zaman ile canlılığını kaybeder ve kırışmaya başlar. Fakat cildin cansızlaşması ve kırışık oluşumu sadece yaşlılığa bağlı deformelerin sonucu değildir. Bulunduğumuz iklim, sıcak ve soğuk havalar, hava kirliliği ve hatta yaşadığımız stres dolu günler bile, cildimizin yaşlılığını ve tazeliğini alıp götürebilir. Vücudumuzun bir bütün olduğunu unutmadan, cildimizi dengeli bir beslenme ile içeriden tamire ve bakıma almamız gerektiğini ve bunun önemini hepimiz biliyoruz.

 • Sağlıklı beslenme,
 • Aldığımız vitaminler,
 • Günlük tükettiğimiz su miktarı ve
 • Yaptığımız spor aktiviteleri, güzel ve taze bir cilde sahip olmanın anahtar noktalarıdır.

Cildimiz Onarılabilir Mi?

Cildimiz sağlığımızın aynasıdır, üzerimizde bizi ışıldatan en önemli ve başlıca giysimiz sahip olduğumuz taze bir cilttir. Zamanın ve dış etken faktörlerinin, günden güne yorduğu ve soldurduğu cildimizi, elbette tamamen onarmak maalesef mümkün değildir.Fakat ;

 • Uygulayacağımız doğru bakımlar,
 • Kullandığımız krem,
 • Hazırladığımız maske ve kürler bu tahrip edici etkileri yavaşlatabilir.

Basit çözümler ile mucizevi sonuçlar elde edilebilir. Çözümlerin en basit ve temel adımı cildimizi temiz tutmak, özen ve hassasiyet göstermektir. Kullandığımız kozmetik ürünleri ve kirli havanın yol açtığı olumsuz etkileri, cilt temizliği ile azaltabiliriz. Cildimizi soğuk suyla yıkamak aynı zamanda cildimizde kan akışını hızlandırarak, cildin oksijen alımını da kolaylaştırır.

Yüz Kırışıkları İçin Canlandırıcı Maskeler

 • Göz Çevresi İçin Maske
  Göz ve göz çevresi için en bilinen kürün, soğuk çay kompleksi olduğunu hemen hepimiz biliyoruz. Fakat ıhlamur ve lavanta çayının da alternatif bir yöntem olduğunu söyleyebiliriz. Kaynayan suya ekleyeceğiniz bu bitki ve çiçekler, demini aldıktan sonra ılımaya bırakılır. Ufak bir pamuk yardımıyla küre batırılarak göz çevresine uygulanır.


 • Salatalık Maskesi
  Hemen hemen her evde bulunan salatalık birçok nemlendirici kremin de özünü oluşturmaktadır. Evde hazırlayacağınız kolay bir salatalık maskesi, cildin nemlenmesi ve tazelenmesine yardımcı olacaktır. 3 çorba kaşığı yoğurda rendelediğimiz salatalığı karıştırıp, 1 yemek kaşığı pirinç ununu ekliyoruz. Bu karışımı yüze ve boyna uygulayıp 15 dakika beklettikten sonra ılık su ile duruluyoruz.
 • Portakal maskesi 
  Taze sıkılmış portakal suyunun posası cilt için oldukça faydalıdır. İster yulaf ezmesi, ister bal ile karıştırarak elde edilen karışımı cildinize uygulayın. Ilık su ile duruladığınız cildinizdeki değişimi siz de gözlerinizle göreceksiniz.
 • Cilt Parlatıcı Maske
  Cildi parlatmak için 3 çay kaşığı bal ile 1 çay kaşığı limon suyunu karıştırın. Temizlenmiş cilde uygulayın ve 15 dakika bekleyin. Ilık su ile durulayın. Haftada bir kez uygulayabilirsiniz.
 • Bitkisel Çay Maskesi
  Kaynayan suya bir tutam kurutulmuş papatyayı ekleyin. Ilıması için bekleyin ve ılıyan solüsyonu cildinize uygulayın. Hem temizleyici hem de tonik işlevini gerçekleştirdiğini göreceksiniz.
 • Nem Dengeleyici Maske
  İki üç damla limon suyu, bir salatalık, yarım çay kaşığı irmiği iyice karıştırın. Cildinize hafif şekilde masaj yaparak, peeling şeklinde uygulayın. Bu maskeyi cildinizde 20 dakika beklettikten sonra, soğuk su ile iyice durulayınız. Cildin nem dengesini sağlayarak kırışık oluşumunu azaltacaktır.
 • Onarıcı Maske
  2 çorba kaşığı yoğurta 1 yumurta ekleyerek iyice karıştırın. Bu hazırladığınız karışımı dairesel hareketlerle cildinize yedirin. 15 dakika beklettikten sonra iyice durulayınız. Cildi onararak, deformelere bağlı kırışıklıkları azaltır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git