Cildi Gerdirmek Doğru Mu?

Cildi Gerdirmek Doğru M
16 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Cildi Gerdirmek Doğru Mu?

Her ne kadar yaşlanmanın önüne geçilemese de, etkileri en aza indirmek istenilen bir durum. Maskeler, estetik, operasyonları, cerrahsız yöntemler bu durum için baş vurulan konular arasında yerini alıyor. Yaşlanmak ne yazık ki en fazla belirtisini çok önem verdiğimiz yüzümüzde gösteriyor. Zaman geçtikçe ilerleyen yaşla beraber yüz ve derimizde hücre yıkımı gerçekleşerek yaşlılık belirtileri ortaya çıkıyor. Telafisi elimizde olmayan bu durum başvurulan yöntemler ile ortadan kaldırılmaya çalışılıyor. Bunlardan biri olan cilt gerdirme operasyonu oldukça fazla tercih edilen yöntemler arasında yerini alıyor. Cilt gerdirmek doğru mu, nasıl yapılır, acılı bir işlem midir, elde edilen sonuç ne kadar tatmin edicidir? Bu soruların cevaplarını alarak karar vermek önemlidir.

Cilt Gerdirmek Nedir, Nasıl Yapılır?

Bize kalkan olan derimiz zamanla yenileyici özelliğini kaybederek kendini bırakır. Daha sık yaşlanma belirtisi olarak kabul edilen bu durum, dışarıdan müdahale ve cerrahi operasyonlarla telafi edilebilir.

Elastik özellik ve sertliğini kaybeden cilt zamanla sarkmaya başlıyor. Cilt sarkmasına etki eden faktörler ele alınıp, olası durumdan kaçınılmak gerekiyor.

  • Cilt sarkmasının en önemli nedeni ilerleyen yaş. Maalesef bu kaçınılmaz bir durum.
  • Kuralsız şekilde sık yaşanılan kilo alıp verme cildin esnemesine ortam hazırlayarak cilt sarkmasına neden oluyor.
  • Sağlığımız ve cildimizin en büyük düşmanı tabiiki de sağlıksız beslenmek.
  • Cildi nemlendirmeme, çevresel faktörler, solaryum nederler arasına ekleniyor.
  • Sigara, alkol, stres. Her zararlı şeyin başı olan bu üçlüden uzak durmak elinizde.


Cilt gerdirmek sarkan kısmın toparlanması halidir. Gerdirme işlemi seçilen yönteme göre belilenir. Endoskopik gerdirme, ip ile yüz gedirme, klasik yüz gerdirme ve ameliyatsız yüz geridirme olarak açıklanabilir. Tüm bu yöntemlere başvurmadan önce cilt gerdirmek doğru mu sorusuna cevap almak oldukça önemlidir.

Cilt Gerdirmede Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt geridirmede dikkat edilmesi gereken durumlar ameliyatlı olduğu durumda artıyor.

Yüzümüzün sarkması, oluşan ve çökükler bu yöntemle gideriliyor.  Hastane ortamında, genel anestezi ile yapılması gereken bu durum aksi halde insan hayatını tehlikeye sokuyor. Dikkat edilmesi gereken en önemli konu doğal olmayan yüz germe ameliyatlarıdır. Bunun sonucunda telafi edilemeyen, başarısız olarak yorumlanan ameliyatlar ortaya çıkar.

Bu durum göz önünde bulundurularak, uzmanlık ve becerisi iyi olan bir hekimle ilerlenmelidir. Ameliyat sonrasında uygulanan bölgede ödem olacağından, hasta bir süre istirahat etmelidir. Ameliyatlı olan hastanın kesinlikle sigara içmemesi gerekiyor bunun aksi durumunda operasyona bağlı komplikasyonun olacağı gibi, sigaranın iyileşme sürecine etkisinden dolayı estetikten alınacak sonuç negatif yönde olabiliyor.

Cilt gerdirmek doğru um sorusunun cevabını alabilmek için doğru hekim ve yöntem, cerrahi operasyon sonucunda dikkat edilmesi gereken hususları göz önünde bulundurarak karar verebileceğinizi belirtiyor, sağlıklı günler diliyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git