Cildimiz İçin Sağlık

Cildimiz İçin Sağl
29 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Cilt Ve Bakım

Bir şövalye için zırhı ne kadar mühimse korumak adına cildimiz de bizim zırhımızdır ve bir o kadar önemlidir. Bedenimizi saran ve bizi koruyan bu zırha önem göstermeliyiz. Günlük bakım ve temizliğini yapmalıyız ve bu zırh kadar sağlam fakat ipek kadar narin hediyeye dikkatli davranmalıyız.Cildimiz milyonlarca hücreden oluşur ve bu hücreler her an kendini yeniler. Fakat bu duruma güvenerek temizliğe ve bakıma önem vermezsek bir süre sonra cilt rahatsızlıkları ortaya çıkabilir. Cilde zararlı olan durumlardan korunmak içinçok dikkatli ve düzenli olarak bakım uygulamaları yapmamız gerekir.

Cilt Ve Beslenme

Su sağlık getirir. Cildimize uyguladığımız bakım ve temizliğin yanı sıra gün içerisinde bolca su tüketmeli ve bu bakım ve temizliğe destek olmalıyız. İçtiğimiz su miktarıyla birlikte beslenme şeklimiz de önemlidir. Sağlıklı ve düzenli beslenme cilt yapısını önemli ölçüde etkiler. Gün içerisinde çalışma ortamında vakit geçirmek adına dahi olsa atıştırmalık olarak belirlediğimiz yiyecekler hazır gıda olmamalıdır. Hazır gıda tüketimi yerine meyve ya da haşlanmış sebze tercih edilmelidir. Güne başlarken öncelikle su tüketilmeli ve uyku sürecinde çalışmaya devam eden mideyi rahatlatmak gerekir. Aniden yemek tüketimine başlamak midemiz ile birlikte diğer sindirim sistemiorganlarına da zarar verebilir. İç organlarımızda yaşanan olumsuz durumlar da cildimize yansır. Bu sebeple Organlarımıza da cildimize gösterdiğimiz kadar dikkat göstermeliyiz. Günün ilk öğünü olan kahvaltı atlanmamalı, geçiştirilmemeli ve düzenli ve uygun bir saat belirlenerek tüketilmelidir. Gün içerisinde tükettiğimiz gıdaların hazır olmamasının önemi kadarsindirim organlarını yormayacak şekilde hafif ve sindirime yardımcı olması dagerekir. Sindirim sistemine giren tüm yiyecek ve içeceklerin içeriği cildimizde etki gösterir. Düzenli ve sağlıklı beslenme alışkanlığıilecildezararıolandurumlardankorunabilir.Cilt Ve Uyku Düzeni

Uyku gün içerisinde enerjinizi ve konsantrasyonunuzu yüksek tutar. Düzenli ve yeterli uyku hayat akışınızı olumlu etkiler ve psikolojinize de yansır. Özellikle iş hayatında düzenli ve yeterli uyku başarı anahtarıdır. Çünkü uykunuzun düzenli olması gün içerisinde yapacağınız işler için size vakit ve enerji kazandırır. Böylelikle başarı getirir. Aynı zamanda uyku düzeni olan kişilerin psikolojik ve bedensel sağlıkları da olumlu etkilenir. Uykusuzluk, stres, yorgunluk hissi vücudumuzda önemli değişikliklere sebep olur. Cildimizi oluşturan hücrelere de bu yorgunluk hissi yansıdığı için bir süre sonra hücreler yenilenmeyi yavaşlatır ve yaşlanma belirtileri baş gösterir. Bu sebeple düzenli ve yeterli uyku beslenme ve bakım kadar önemlidir.Cildin temiz olmaması ve bakımsız olması, hazır gıda ve düzensiz beslenme, stres, düzensiz uyku, psikolojik etkenler, cilt sağlığınızı olumsuz yönde etkiler. Bu hususlar üzerinde durmalı ve cilde zararlı olan durumlardan korunmak için dikkatli davranmalıyız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git