Cildin Beyazlaması İçin Öneriler

Cildin Beyazlaması İçin Öneriler
5 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Cildin beyazlaması için öneriler bir takım karışımlar sayesinde veya etkili taktikler sayesinde sağlanmaktadır. Kişilerin cildinde oluşmuş olan lekeler ortadan kaldırılır veya ciltte beyazlama isteyen kişiler belli başlı ürünler kullanabilir. Bunun dışında cilt üzerinde oluşabilecek olan renk dengesizlikleri kişileri olumsuz olarak etkiler. Özellikle de kadınlar cilt renklerini eşitlemek adına birçok ürün kullanmak dışında bir çözüm aramaktadır. Fondöten, kapatıcı gibi ürünleri kullanmak istemeyen kadınlar bu ürünleri kullanarak ciltte renk eşitsizliklerini ortadan kaldırabilir. Lekelerin oluşmasını maksimum olarak engeller. Hormonal sebeplerden dolayı, darbelerden oluşan veya aşırı kilo sebebiyle ortaya çıkabilecek cilt lekeleri ve eşitsizlik sağlanması ortadan kaldırılmaya çalışılır. Ciltte beyazlama yapmak için de hem kimyasal ürünler kullanılabilir hem de doğal ürünler kullanılabilir. Doğal ürünler daha faydalı olarak cilt açabilir.

Ciltteki Renk Eşitsizliklerini Ortadan Kaldıracak Ürünler

Cilt üzerinde bir takım renk eşitsizliklerini ortadan kaldırmak amacıyla kişiler önlem almalıdır. Hatta maksimum koruma sağlanarak ciltte kararma, renk eşitsizlikleri bile oluşmaz. Cildin beyazlaması için öneriler de maksimum olarak uygulanabilir. Öncelikle dışarı çıkmadan önce güneşli havalarda kişilerin güneş kremi kullanabilir. Güneş kremi kullanarak ciltte bir koruma tabakası oluşturulur. Koruma tabakası sayesinde ciddi anlamda ciltte herhangi bir kararma, renk eşitsizliği oluşmaz. Oluştuğu takdirde de çözüm oluşturulmasına yönelik çalışmalar yapılmaktadır. Bir takım kimyasal kremler, losyonlar da kullanılabilir. Ancak kişiler hem maddi anlamda hem de sağlık açısından doğal ürünler, doğal karışımlar oluşturulabilir ve kullanılabilir. Olumsuz lekeler ortadan kaldırılır.Cildin Beyazlaması Açısından Kullanılan Doğal Maskeler

Cildin beyazlaması için öneriler arasında bir takım doğal ürünler bulunur. Doğal ürünlerin oluşturulması sayesinde de ciltte beyazlama maksimum olarak yapılabilir.

  • Lanolin, vazelin, portakal suyu, elma suyu, beyaz kil karıştırılır. Bu ürünler iyice karıştırıldıktan sonra karışım yüze uygulanmaktadır. Evlerde kişiler bu ürünleri yüzlerine uygulayarak kalabildiği kadar bırakılmalı. Ardından yüz yıkanmalıdır. Hafta üç defa bu ürün kullanılır. Ancak dışarı çıkarken mutlaka da güneş koruma kremi kullanılmalıdır.
  • Limon ölü deriyi atması, cildi beyazlatıcı etkiye sahip olması açısından kullanılabilen bir üründür. Bir bütün limon ikiye bölünerek yüz bu ürün ile ovulmaktadır. Yüz limonla ovularak beyazlatma sağlanır.
  • Yoğurt, bal, limon karışımı yapılmaktadır. Yüzde yirmi dakika bekletildikten sonra yüz ılık su ile yıkanmalıdır. Yüz su ile yıkandıktan sonra iyice nemlendirilmelidir. Limon yerine salatalık da kullanılabilecek bir üründür.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git