Cildin Genç Görünüm Kazanması İçin Öneriler

Cildin Genç Görünüm Kazanması İçin Öneriler
5 Mayıs 2017 tarihinde eklendi

Cildin Genç Görünüm Kazanması İçin Öneriler

Cildinin güzel görünmesini çoğumuz önemseriz. Sonuçta vücudumuz da en çok görülen yer cildimizdir. Yüzümüz de cildimizin bir parçası olduğu için onunda güzel görünmesi için elimizden geleni yaparız. Başkaları ile iletişim kurarken en çok dikkat edilen yer cildimizdir. Bazı insanlarla tanıştığımız da olduğumuzdan daha genç ya da daha yaşlı göründüğümüzü söyler. Bu cildimizin gergin yapısına bakarak yaptıkları bir tespittir. Eğer kırışıklıklarla ve sarkıklarla dolu bir cildiniz var ise daha yaşlı görünürsünüz. Fakat sıkı ve gergin bir cildiniz var ise daha genç bir görünüm yakalarsınız. Kimse yaşlı bir görünüme sahip olmak istemez. Ya da kimsenin ağzından yaşlı göründüğünü duymak istemez. Yaşlı bir görünüme sahip olmak değil de daha genç ve sıkı bir görünüme sahip olmak isterler. Bu da ancak cilde özen göstererek oluşabilecek bir yapı. Cildinizin genç görünmesini istiyorsanız ona dikkat etmeli ve düzenli olarak bakımlar yapmalısınız. Genç bir görünme sahip olmanın çözümleri tabi ki de bu kadarla kalmaz. Cildinizin genç bir yapıya sahip olması için aşağıya biraz göz atmanızı tavsiye ederim.

Genç Bir Cilde Sahip Olmak İçin Püf Noktalar   • Cildin genç görünüm kazanması için önerilerden en temel olarak mutlaka bolca su tüketmelisiniz. Su cildinizde oluşabilecek birçok rahatsızlığı engellerken diğer yandan da cildinizin sıkı ve genç bir görünüm kazanmasına yardımcı olur. Günlük su içme miktarının 2 litre olduğu söylenir fakat yaşınız ilerledikçe vücudunuz suya daha çok ihtiyaç duyar. Bu yüzden günde en az 3 litre su içmeye özen gösteriniz.
  • Cildin genç görünmemesinin nedenlerinden biri de kırışıklıklardır. Eğer cildinizin genç görünmesini istiyorsanız kırışıklıklarınıza da veda etmelisiniz. Kırışıklıklara veda etmek için de cildinizi sıkılaştırmanız ve gerginleştirmeniz gerekir. Bu işlemleri de ancak bakımlar ve kırışıklık egzersizleri ile yapabilirsiniz. Yüzünüze düzenli olarak gençleştirici maskelerden uygularsanız ve bu maskeler doğal olursa kırışıklardan bir nevi kurtulursunuz.
  • Cildimiz sadece yüzümüzden ibaret değildir. Ellerimiz, ayaklarımız, kollarımız, bacaklarımız hatta bütün vücudumuzu kaplayan bir uzvumuzdur. Bu yüzden ellerimiz ve ayaklarımızın da genç görünmesi bizim için oldukça önemlidir. Yüzümüze düzenli olarak bakım yapmamız gerektiği gibi ellerimize ve ayaklarımıza da düzenli olarak bir bakım uygulamak daha genç bir cilde sahip olmanıza yardımcı olur. Bu yüzden ömrünüz boyunca ellerinizin ve ayaklarınızın temizliğine ve nemlendirilmesine oldukça dikkat etmelisiniz. Yatmadan önce mutlaka ellerinizi ve ayaklarınızı sabunla ve bol suyla yıkamalısınız. Ardından nemlendirici ayak kremi ve nemlendirici el bakım kremini ayaklarınıza ve ellerinize uygulamanızı öneririm.
  • Sigara ve alkol de cildinizin en büyük düşmanlarındandır. Eğer sigara ya da alkol kullanan biri iseniz, cildinizin yaşlanması sizin için kaçınılmaz bir problem olur. Bu yüzden kötü alışkanlıklarınızı bırakmanız, bırakamıyorsanız da azaltmanız hem vücudunuzun sağlığı için hem de cildinizin sağlığı için oldukça önemlidir. Cildin genç görünüm kazanması için önerileri okuyup maddeleri uygularsanız, aksi bir durum olmaması halinde genç bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git