Cildiniz Çilek Peelingi İle Canlansın

Cildiniz Çilek Peelingi İle Canlansın
24 Temmuz 2017 tarihinde eklendi

Çilek Peelingi

Pürüzsüz, yumuşak ve lekelerden arınmış bir cilt herkesin isteğidir. Bunun için kozmetik firmalar onlarca serum, maske gibi ürünler çıkarıyor. Hepsini denemek ve cildinize en uygun olanı bulmak hem zaman hem de maliyet isteyen bir iştir. Ayrıca denenen ürünler içinde cildin kızarıklık, tahriş ya da alerji gibi reaksiyonlar göstermesi de mümkün. Bu nedenle artık çoğu kişi evde hazırlanan ve uygulanan doğal çözümlerden yana.

Cilt sağlığı ve güzelliği için doğrudan uygulandığında fayda sağlayan pek çok yiyecek vardır. Bu yiyecekler hem gıda olarak tüketildiğinde hem de maske ve doğal peeling gibi hazırlanarak uygulandığında cilde büyük fayda sağlar. Bal, limon ve pirinç gibi gıdalarla hazırlanan faydalı maskelerin yanına çilek peelingini de eklemeye ne dersiniz? Cilt tonunu eşitleyen, cilde doğal bir güzellik ve ışıltı kazandıran çilek sayesinde evde kendi peelinginizi hazırlamanız ve uygulamanız oldukça kolay.

Çilek Peelingi Hazırlayalım

İçerdiği antioksidanlar ve vitamin ile cildinizi yenileyip ona kendi doğal ışıltısını kazandıracak çilek maskesi için ihtiyacımız olanlar

  • 4-5 taze çilek
  • 1 tatlı kaşığı tatlı badem yağı
  • 1 tatlı kaşığı bal
  • 2 tatlı kaşığı esmer şeker

Maskeyi hazırlamak için öncelikle çilekleri yavaşça ezerek püre haline getirmeniz gerekiyor. Daha sonra püre haline gelen karışıma badem yağını ve balı ekleyip karıştırın. En son ise esmer şekeri ekleyerek bir kez daha karıştırın. Esmer şekeri son malzeme olarak eklemeniz istenilen peeling kıvamını sağlar. Şeker ekledikten sonra eldeki birleşimi çok karıştırmanıza gerek yok. Şeker tanelerinin elinize hissedilecek düzeyde geldiği, çilek ve bal kokulu peelinginiz kullanıma hazır.Haftada Bir ve Tüm Vücuda Peeling

Hazırladığınız karışımı haftada bir uygulayabilirsiniz. Ayrıca sadece yüzünüze değil banyo öncesi tüm vücudunuza bu peeling karışımı sürüp biraz bekleyebilirsiniz. Dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayıp bekleyin ve ardından duşa girin. Sonrasında cildinizdeki yumuşaklığın, rahatlamanın tadını çıkarın. Düzenli birkaç kullanımda faydasını muhakkak göreceksiniz. Cilt lekelerini yok eden ve hatta yenilerinin oluşmasını engelleyen mucize çilek ile vücudunuzdaki değişimi görünce bu peeling vazgeçilmeziniz olacak.

Bu karışımda çileğin yanı sıra balın da iyileştirici ve yenileyici etkilerinden yararlanmış oluyorsunuz. Karışımın içine yağ ve bal eklemeden yani sadece taze çilek ve şeker kullanarak dudak balmı da yapabilirsiniz. Küçük bir kabın içinde ve buzdolabında birkaç gün boyunca saklayabileceğiniz balm dudaklarınızda hem nemlendirme hem de bakım etkisi yaratacaktır. Aynı zamanda doğal ve tatlı pembe görünüm de verecek olan balsam ile dışarıdan alacağınız ürünler yerinde doğal bakım yapmış olursunuz. Böylece çeşit çeşit marka ve ürün demene zahmetinden, maliyetinden kurtulursunuz. Ayrıca ürünlerin ne tür reaksiyona sebep vereceği sorusunu kafaya takmadan doğanın bizler için sunduğu nimetlerden faydalanmış olursunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git