Cildinize Doğal Öneriler

cilt için doğal öneriler
27 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Cilde İyi Gelen Doğal Yöntemler

Yaz aylarının da gelmesiyle kış ayında daha yorgun ve daha kuru kalan ciltlerimiz için çözümler bulmak için arayışlara geçtik. Herkeste bir telaş başladı cilt yapıma uygun doğal yöntemler, ek destek nasıl bulabiliriz diye bir çok soru işareti kafaları meşgul etmekte. Birde birçok dermatolog ve bu konuda tercihlerde bulunan kişilerin bulunması doğru adresten ve güvenilir adres olup olmama kuşkusu içerisindeler. Biliyoruz ki cildiniz sizin için vazgeçilmez ve önemli bizlerde sizin cildinize ve kendinize verdiğin önemin farkına varıp sizlere önem veriyoruz bu yüzdendir ki ünlülerin ve tanınmış cildiye uzmanlarından aldığımız bilgiler doğrultusunda sizlere paylaşmak üzere cildinize doğal öneriler hazırladık.

Cildimiz için Neden Doğal Ürünler Kullanmalıyız?

Bu sorunun cevabına birçok cevap varken bizler sizlere bilimsel kanıtlar ile cevap verip kafanızda ki soru işaretlerini kaldırmayı hedef kılıyoruz. Cildinizin doğal önerilere ihtiyacı var çünkü; teknolojinin yaşamımıza girmesi, hazır ürünlerin kolay kullanım ve kolay bulunmasından dolayı sıkça kullanılır hale geldiler. Kirli hava şartları ve cildinizin muhatap olduğu kimyasal ürün ve makyaj malzemeleri de düşünülürse cilt ve cilt hastalıklarının da arttığı yadsınmayacak bir gerçek. Cilt hastalıklarının bu kadar artması ve cildiye uzmanlarına olan ilginin oldukça sık olması cilt problemlerinin fazla olduğunu gösteriyor.

Peki sizler cildinize zaten kimyasal ve fabrikasyon ürünler yüzünden uğradığı tahribatı tekrar temizlemek veya yenileme adına yine kimyasal krem losyon vb şeylere maruz bırakırsanız sorunlarınız daha artmayacak mı? Evet dediğinizi duyar gibiyiz. Günümüzde gerek ülkemiz de gerek yurt dışında alternatif tıp ve doğal yaşama olan ilgiyi de göz ardı edemeyiz. Çünkü insanlar fıtratları gereği kimyaları gereği doğala ihtiyaçları vardır. Kabul edilsin edilmesin doğal ürünlerin vücudunuza değil aynı zamanda cildinize de faydalarını saymakla bitiremezsiniz. Zaten aldığınız ilaç, losyon veya kremlerin temel maddesinde de doğal ürünler yer almaktadır. Yediğiniz gıdaların cildinize ne zararı olabilir ki? Bu yüzdendir ki bizlerde sizler için cildinize doğal ürünler den oluşan bir yazı hazırladık.

Ünlü dermatolog ve güzellik uzmanlarının ortak noktalarını bir araya getirdik. Sadece kuru, yağlı, normal cilt tipleri için değil tüm cilt tiplerine sahip olanların gönül rahatlığıyla kullanacakları cildinize doğal ürünler sıraladık.Yumurta ve Bal Maskesi

Cildiniz için doğal önerilerin ilk sırasında; yumurta ve bal geliyor. Özelliklede suni olmayan doğal bal ve yumurtanın cildinize kattığı besin mineral ve faydalar saymakla bitmez. Kahvaltı sofralarının baş tacı bu iki besin sadece yemekle değil yanı zamanda dışarıdan destek olarak cildinize uyguladığınızda da olumlu sonuçlar almanızı sağlayacaktır. Bir yemek kaşığı doğal bal ve bir yumurtanın akı karıştırılır daha sonra güneş ışınlarından uzak bir yerde göz altı bölgeniz hariç tüm yüzünüze bu karışımı sürüp on dakika bekledikten sonra tercihen soğuk su ile durulayın. Soğuk suyu tercih etmezseniz normal ısıda olmalı. Sıcak su ile durulama veya yıkamaları uzmanlar tercih etmemekteler.

Bitkisel Yağlar

Cildinizin için doğal önerilerin ikincisi; bitkisel yağlar. Normal mevsimlerde bulamadığınız meyvelerin ve otların mevsim dışında da doğal olmak koşulu ile yağlarını cildinize uygulamanız çok fayda sağlayacaktır. Cildinize dışardan besleyecek ve destek verecektir.

  • Portakal ve kayısı yağı bulunmaz nimet.
  • Limon yağı sivilcelerin giderilmesine katkı sağlayacak cildinizin kırışıklıklara karşıda koruyacaktır.
  • Buğday yağı doğal olmak koşulu ile cildinizin yenilenmesine ve hücrelerin canlanmasına katkı sağlayacaktır.
  • Lavanta yağı cildinize hoş bir aroma verip doğra miktarda kullanıldığı takdirde nemlendirme özelliğine sahiptir.

İlgili Konular
– Pürüzsüz Bir Cilt için Doğal Yöntemler
– Gül Suyu Tonik Nasıl Yapılır
– En Kolay Yapılabilen Yüz Maskeleri
– Sivilce İzleri İçin Doğal Çözümler
– Yoğurt ve Limon Maskesi

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git