Çileğin Cilde Faydaları

marsmallow-cilekli-kek
16 Haziran 2015 tarihinde eklendi

Çileğin Cilde Faydaları

Çilek genel olarak içerisinde yoğun bir C vitamini barındırmasıyla bilindiği için, günümüzde de pek çok kişi tarafından kullanımı önerilen bir meyve türüdür. Özellikle maskesi kullanıldığı zaman, çileğin cilde faydalarını net bir şekilde görmek de mümkün olabilmektedir. Pek çok hanım, yaz günleri çilek kullanımını arttırarak aşina oldukları bu meyve türünü severek tüketirler. Bu sebepten dolayı da sık sık kişilere çilek kullanımı önerilmektedir. Sadece çileğin cilde faydası yoktur, aynı zamanda çileğin dişlere, karaciğere ve kalbe de çok büyük etkileri vardır. Meyveler arasında düşünüldüğü zaman fiyatlandırma olarak pahalı bir ürün olmasıyla bilinen çileği sizler de düzenli bir şekilde kullanırsanız vücudunuza olan faydalarını hemen fark edeceksiniz.

Kalp ve damar sağlığına, kansere, diyabet, kabızlık, kolesterole faydası ile bilinen bu ürün; cilde de tıpkı bu bölümler kadar faydalı bir üründür. Bu yüzden sık sık tüketilmesi günümüzde büyük bir önem teşkil etmektedir. Gelin, çileğin faydalarını şimdi daha net bir şekilde inceleme fırsatı bulalım.Çileğin Cilde Etkileri Nelerdir?

  • Ölü hücrelerden tamamen cildinizi arındırır!
  • Sivilceleri yok eder, cilt yağlanmalarını durdurur.
  • Cildi korur, hücre yenilenmelerini hızlandırır.
  • Cilde parlaklık hissi kazandırır.
  • Siyah noktalardan arınmanızı sağlamakla birlikte temiz bir cilde sahip olursunuz.

Günümüzde birçok hanım çilek maskeleri kullanarak yukarı da bahsetmiş olduğumuz sorunsallardan hemen kurtulabilmektedir. Sizler de çilek maskeleri yaparak (peeling) bitkisel bir durum ortaya atabilir, cildinizin parlaklık kazanmasını sağlayabilirsiniz. Oldukça büyük önem teşkil eden bu maske türleri her daim faydasını da bizlere etkili bir biçimde sunmaktadır. Bu nedenden dolayı da günümüz kadınları için önemli sayılabilecek etkileri mevcuttur.

Bunun yanı sıra ise cilt maskelerini doğru oluşturabildiğiniz zaman var olan problemlerin tümünden arınabilme durumunu da sağlayabilirsiniz. Kullanımı da gün aşırı olmak üzere uygun görülmüştür. Yani bir günlük kullanım sonucunda, mutlaka diğer gün cildi dinlendirmeli ve bir daha tekrar kullanılmalıdır. Tabii ki hazırlanacak çilek maskesinin bu yönde kendiliğinden oluşturduğu farklılıkları da göz önünde bulundurmak gerekmektedir. Bu sebepten dolayı doğru bir kullanım oranı yakalayarak sizler de ferah bir cilde sahip olabilirsiniz! “

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git