Çilek Maskesi Tarifleri

strawberry-face-mask-for-skin-brightening1-300x274
5 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Çilek Maskesi Tarifleri

Çilek maskesi ile beraber bilindiği üzere cilt yolunda oluşabilecek pek çok sorun giderilir. Cilt bakımı tam anlamıyla sunulmakla birlikte, cilt yolunda oluşabilecek pek çok ölü deri gibi sorunsaldan da arınma durumu söz konusu olabilmektedir. Geçmişten günümüze kadar uzanmış ve pek çok kişi tarafından tercih edilmiş olan Çilek Maskesi Tarifleri, sizlere tam anlamıyla kesin ve garantili sonuçlar sunacağı gibi; aynı zamanda da cilt bakımı uygulamak için olasılığı yükseltmektedir.

Şimdi sizlere Çilek Maskesi Tarifleri sunarak artık istenen peeling durumunu günümüze sunma ve sorunsallardan arınma şansı vereceğiz. Geçmişten günümüze kadar uzanan bu tip sorunsallar kesin ve garantili bir çözüm durumunu kapınıza kadar getirmektedir.

 1. Ölü Hücrelerden Arındıran Çilek Maskesi Peelingi
 • 2-3 adet kadar ezilmiş çilek püresi
 • 1 tatlı kaşığı organik bal (işlenmiş bal cilt sorunlarını tetikleyebilmektedir)

Ezilmiş çilek içerisine 1 tatlı kaşığı balı ekledikten sonra peeling kıvamına getirmelisiniz. Daha sonrasında da dairesel hareketler yaparak cildinize bu peelingi iyice yedirin. 10-15 dakika kadar cildinizde kalmasını sağlayın ve daha sonra duru su yardımı ile tüm cildinizi arındırın. 1. Sivilce Karşıtı ve Yağlanmayı Azaltan Çilek Maskesi Tarifi
 • 2-3 adet kadar ezilmiş çilek püresi
 • 1 çay kaşığı taze limon suyu

Çilek maskesini hazırlamak için bir kap içerisinde tüm malzemeleri toplayın. Daha sonra karışımı harmanlayarak 10 dakika kadar dinlenmeye bırakın. Cildinize masaj yaparak 10 dakika kadar beklettikten sonra bol su ile temizleyiniz. Haftada 1 kez kullanımı yeterlidir. Fazla kullanmamakta fayda vardır.

Çilek Maskesinin Cilde Faydaları!

 • Çilek maskesi, içerisinde fazlası ile Antioksidan barındırdığından dolayı cildi temizleme yöntemi ile beraber kesin sonuçları sizlere sunar. Ölü derilerin atılması ve cildin toparlanması açısından sizlere kesin sonuçlar verir.
 • Yağlı cilt ile savaşarak sizlerin cildinde yer alan fazla yağların arındırılmasına yardımcı olur.
 • Canlı ve ölü derilerden arındırılmış bir cilde sahip olmanızı sağlar.
 • C vitamini sebebiyle cildin tam anlamıyla parlak ve güzel bir görüntü almasını sağlar. Ayrıca vitaminin direkt olarak vücuda alınmasına katkı sunar.
 • Akne ve sivilce tedavisi için çilek maskesi tariflerini uygulamakta fayda vardır. Sizlere kesin sonuç sunar.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git