Çilleri Yok Eden Doğal Maske Tarifleri

Woman using moisturizing cream
26 Mart 2017 tarihinde eklendi

Çilleri Yok Eden Doğal Maske Tarifleri

Yüzünüzde bulunan çilleri yok etmek istiyorsanız doğal maske tariflerini kullanabilirsiniz. Çiller genellikle yüzde ortaya çıkar. Aynı biçimde vücutta güneş gören bölgeler içinde de çiller görülebilir. Çiller üzerinde güneş çok etkilidir. Aynı biçimde genetik faktörlerin de çil oluşumunda etkili olduğu bilinmektedir. Çilleri yok eden maske tarifleri ile çillerin görünümünü azaltabilirsiniz. Ciltte yer alan az miktarda çil cilde iyi gelse de çok fazla çil olduğunda ortaya kötü bir görünüm çıkmaktadır. Çillerden doğal bir biçimde kurtulmak için farklı malzemeleri kullanabilirsiniz.

Keten Tohumu ile Maske Hazırlayın

Keten tohumu kullanımı yaparak cildinizde bulunan çillerden kurtulmayı başarabilirsiniz. Bunun için öncelikle yakın bir aktardan bir miktar keten tohumu elde edin. Daha sonrasında keten tohumunu belirli miktar su içinde kaynatın ve bu karışımı soğuduktan sonra çil olan bölgeye masaj yapar biçimde sürün. Daha sonrasında 20 dakika bekleyin ve ılık su ile durulama yapın.

Cildinize iyi gelecek ürünler arasında uygun nemlendirici bir krem ve limon suyu karışımı da yer almaktadır. İki ürünü karıştırın ve sonrasında masaj yapar biçimde cildinize sürün. 20 dakika beklemek yeterli olacaktır. Diğer bir kullanım şekli için 1 çay bardağı çiğ sütün içine 1 tane salatalık doğrayın. Daha sonrasında sütü süzün ve 2 saat boyunca bekletin. Elde edilen karışımı çilin yoğun olduğu bölümlere yavaş bir biçimde sürün. 15 gün boyunca her gün bu işlemi yapmanız gerekli etkiyi sağlayacaktır. Kullanım şekillerinden birisi olarak soğan suyunu da tercih edebilirsiniz. Soğan suyunun içine pamuk batırın ve bu karışımı çil olan yerlere günlük olarak uygulayın. Daha sonrasında kötü kokuyu önlemek için nemlendirici krem kullanım yapabilirsiniz.Karbonat Maskesi ile Çillere Son

Karbonat maskesi kullanımı yaparak çillerden kurtulabilirsiniz. Karbonat maskesinin içine 1 çay kaşığı karbonat, 1 çay kaşığı maya ve 1 yemek kaşığı su katmanız gereklidir. Daha sonrasında tüm malzemeleri derin bir kaba alın ve iyice karıştırın. Ortaya çıkan karışımı daha sonrasında cildinize sürün. 15 ya da 20 dakika bekledikten sonra cildinizi temizleyebilirsiniz. Karışımı düzenli kullanmanız ile birlikte çiller ve diğer lekeler ortadan kaybolacaktır.

Yüz Maskesi Kullanımı ile Çillerden Kurtulun

Yüzünüzde ve vücudunuzun çeşitli bölgelerinde meydana gelen çilleri yok etmek için maske hazırlayabilirsiniz. Maske içine 1 çorba kaşığı pirinç ve 1 su bardağı yarım yağlı pirinç kullanmanız gereklidir. Maskeyi hazırlamak için iki malzemeyi bir kabın içine alın ve karıştırın. Daha sonrasında karışımı pişirin ve soğuduktan sonra her gün yüzünüzde çil olan bölgelere sürün. Maskeyi her gün düzenli kullanmanız ile birlikte yüzünüzdeki çiller ortadan kaybolacaktır. Yüz maskesi kullanımı ile kusursuz bir cilde sahip olabilir, sorunlarından kısa sürede kurtulabilirsiniz. Çilleri yok eden maske tarifleri bu şekilde kullanılır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git