Cilt Bakım Ürünleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Cilt Bakım Ürünleri Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler
28 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Cildimiz; vücudumuzu, iç organlarımızı dış darbelere karşı korumak ile görevlidir. Vücudumuzun büyük bir bölümünü oluşturan cildimiz, haliyle hayatımızda büyük bir önem kazanır. Cildimize iyi bir şekil de bakmakta oldukça önemlidir. Günlük yaptığımız cilt bakımları, haftalık yaptığımız cilt bakımları ve aylık yaptığımız cilt bakımları olarak ayırırız. Genelde etkisi büyük olan cilt bakım işlemlerini ayda bir kere yaparız. Cilt bakımının sadece nemlendirici kremlerle ya da temizlenmekle bitmeyeceğini belirtmek isterim. Cilt Bakım maskeleri vücudunuz da birçok bölgeye uygulanmaktadır. Bu yüzden cilt bakım maskelerini hangi bölgeye ne için yaptığınızı bilmeniz de fayda var. Cilt bakımının birçok püf noktası olduğu gibi birçok da cilt bakım ürünü vardır. Cilt bakım ürünlerini seçerken dikkat edilmesi gerekenler de cilt bakımı yapmanız kadar önemlidir. Cilt bakım ürünlerini alırken nelere dikkat etmeliyiz. Beraber göz atalım.

Cilt Bakım Ürünlerinde Nelere Dikkat Etmeliyiz  • Cilt bakım ürünlerini seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden biri de, aldığımız ürünün kalitesidir. Eğer kalitesiz ve düşük maliyetli bir ürün aldı iseniz, cildinizin sağlığının bozulmasını da göze almış olmanız demektir. Kalitesiz ürünlerde zararlı kimyasallar yüksek düzeydedir. Zararlı kimyasalların fazla olması cildinizin yapısını bozar ve cilt kanserine kadar gidilmesini sağlar.
  • Cilt bakım ürünlerinin içerisinde bulunan maddeler cildinizde rahatsızlıklar oluşturan yan etkiler yapabilir. Bu yüzden cilt bakım ürünlerinden alırken içerisinde bulunan içindekiler bölümüne mutlaka göz atınız. Eğer aksatılırsa bu sizin cilt sağlığınızı oldukça derinden etkileyecektir.
  • Cilt bakım ürünlerini alırken cilt tipinizi de göz önünde bulundurunuz. Mesela yağlı bir cildiniz var ise, kuru ciltler için satılan kremlerden birini alırsanız, cildinizde ki yağ oranı artar. Bu da cildinizin dengesinin bozulmasına neden olacaktır. 3 tip cilt tipi vardır. Yağlı cilt, kuru cilt ve karma cilt olarak ayrılırlar. Kuru bir cildiniz varsa cildinizin kuru ve yağ oranı düşüktür. Yağlı bir cildiniz varsa cildinizin yağ oranı çok yüksektir ve neredeyse kupkuru bir cilde sahipsinizdir. Fakat karma bir cilde sahipseniz, cildinizin bazı bölgeleri fazlasıyla kuru, bazı bölgelerininse yağ oranı oldukça yüksektir.
  • Cilt bakım ürünlerinden herhangi bir şey seçerken faktörlerine fiyatından daha çok dikkat etmenizi öneririm. Şampuan alırken bu pahalı bu güzeldir bunu almalıyım gibi düşünmeyin. Saçınızın nelere ihtiyacı olduğunu göze alarak şampuan seçimi yapmanızı öneririm. Bu sadece şampuanlar da değil de tüm cilt bakım ürünlerinde de geçerli.
  • Cilt bakım ürünü alırken dikkat etmeniz gerekenlerden biri de, ürünü nereden aldığınızdır. Bilinmeyen ve açıktan cilt bakım ürünü satan yerlerden alınmaması önerilir. Bunun yerine bilinen kozmetik mağazaları olan; Gratis ve Watsons gibi bilinen mağazaların ürünleri o markanın orijinal ürünüdür. Bu yüzden marka önemlidir fakat markanın orijinal ürünü olması da cilt sağlığınızı oldukça etkiler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git