Cilt Bakımı – Havalar Isınırken

cilt-bakımı-havalar-ısınırken
8 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Cilt Bakımı – Havalar Isınırken

Cilt bakımı havanın her durumunda mutlaka yapılması gereken ve ihmal etmemeniz gereken bir bakımdır. Öncelikle cilt bakımı ile ilgili bunu hatırlatarak Havalar Isınırken Cilt Bakımı nasıl yapılmalı ondan bahsedeceğiz.

 Havaler Isınırken Cilt Bakımı Nasıl Yapılır?

  1.  Yüzünüzün mutlaka her zaman temiz olmasını sağlayın. Havaların ısınması ile birlikte yüzünüz daha fazla terleyecektir ve bu da cilt bakımı nın gerekliliğini daha da fazla arttırmaktadır. Basit bir temizleme ürünü ile yüzünüzü aşağıdan yukarıya doğru masaj yaparak nazikçe temizleyin ve sonrasında güzelce durulayın.
  2. Yüzünüzdeki kan dolaşımını harekete geçirmeniz gerekiyor. Bunun için ılık suyun içine bir miktar aroma terapisi koyarak bir bez ile yüzünüze sürün ve sürerken 5-6 defa yüzünüze baskı yapın. Yüzünüzdeki kan dolaşımınız bu şekilde hızlanacaktır.
  3. Düzenli aralıklarla mutlaka peeling yapın. (doğal peeling tarifleri) Bu yüzünüze ve cildinize parlaklık ve canlılık katacaktır. Cilt bakımı hızlanması için de size yardımcı olacaktır.
  4. Maske yapın. Özellikle kil içeren maskeler (beyaz kil maskesi tarifi) gözenekleri açacak ve cilt inizin hava almasını sağlayacaktır.
  5. Tüm bunları yaptıktan sonra krem ve yağ kullanarak cildinizi yumuşatabilirsiniz.


Sizler için Havalar Isınırken Cilt Bakımı konusunda bu 5 öneriyi paylaştık.

Herkese Güzel bir cilt ve sağlıklı bir ömür dileriz.

Yaz Makyajı Nasıl Yapılır başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız.

Yaz Aylarında Cilt Bakımı başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız. 

Yaza Özel Cilt Bakım Maskeleri başlıklı yazımızı okumak için tıklayınız. 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git