Cilt Bakımının Püf Noktaları

Cilt Bakımının Püf Noktala
25 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Cilt Bakımının Püf Noktaları

Biz kadınlar cildimizin hep genç görünmesini ve sağlıklı olmasını istemişizdir. Tabi kırışmaması da vücudumuzun bize verdiği en güzel hediyelerden biri olur. Cildimiz uzun yıllar boyunca sert darbelere ve yaralanmalara maruz kalıyor. Cildimiz de aldığı bu darbelerden dolayı çizikler, izler ve lekeler oluşmaya başlıyor. Bu da cildimizin daha çok yıpranmasına ve kötü durmasına neden oluyor. Peki, cilde bakım yapmadan güzel olmasını düşünmek birazda ütopik bir düşünce değil mi? Sonuçta emek vermeden ve çaba göstermeden istediğimizi almamız pekte mümkün değildir. Ömrünüz boyunca en çokta genç olduğumuz ve cildimizin en yeni olduğu dönemler de cildimize bakım yapmayı düşünmeyiz. Cilt bakımı ömrümüz boyunca yapılması ve düzenli olması gerek bir eylemdir. Cildimize bakım yaparken de sağlıklı olması gerektiğini unutmamak gerekir. Her şeyden önce sağlık gelir. Biz de cilt bakımı yaparken sağlıklı ve etkili bir bakım olmasına özen göstermeliyiz. Peki sağlıklı ve etkili bir cilt bakımının püf noktaları nelerdir?

Sağlıklı Bir Cilde Sahip Olmanın Püf Noktaları  • Sağlıklı bir cilt bakımının püf noktalarından ilki cildinizin gerekli vitamini alması için sağlıklı beslenmenizdir. Cildinizin parlak ve genç görünmesini sağlayan en önemli nokta, yediğiniz besinlerdeki vitaminin cildiniz için yeterli olup olmadığıdır. Cilt bakımında önemli olan E vitamini ve A vitamini cildin parlak durmasına ve yenilenmesine yardımcı olur. Bu vitaminler aynı zamanda vücudumuz içinde önemli vitaminlerdir. A vitamini bulunduran besinler; Balık yağı, süt ürünleri, yumurta, ıspanak, maydanoz, karpuz, bezelye, patates ve havuçta bolca bulunur. E vitaminini bolca bulunduran besinler; yerfıstığı, aspir yağı, badem yağı, fındık yağı, tahıllar, karalahana, badem, ceviz, ay çekirdeği ve domateste de E vitamini çokça bulunur.
  • Cilt bakımınızı sağlıklı yapabilmenin bir diğer püf noktası da cildiniz için kullandığınız cilt bakım ürünlerinin ne kadar zararsız olduğunu bilmektir. Eğer kimyasal maddeleri fazla olan bir cilt bakım ürünü kullanıyor iseniz, bu cildinizin kanser olmasına bile neden olabilir. Bu yüzden cildiniz de kullandığınız cilt bakım ürünlerini kaliteli ve bilinen yerlerden almanızı öneririm. Cilt bakım ürünleri ile ilgili diğer bir önerim de, bu ürünleri alırken cildinize uygun olup olmadığına bakmanızı ve içindekiler bölümünden vücudunuza alerji yapacak bir şey olup olmadığını kontrol etmenizdir.
  • Cilt bakımınızı yaparken maskelerden de yardım alabileceğinizi söylemiştik. Bu maskeleri yapmadan önce içine atılan malzemelerin cildinize etkili olup olmadığını kontrol etmeniz. Cildinize alerji yapacak bir malzeme varsa onu maskenin içerisine dahil etmemenizi öneririm.
  • Cildinize bakım yapacağınız zaman cilt bakım ürünleri almak yerine doğal meyvelerden ya da doğal yağlardan birleşen bir cilt maskesi yapmak cildinizin daha sağlıklı olmasını sağlayacaktır. Aktarlardan cildinize uygun yağlar ve otlar alarak onları harmanlayıp kendinize bir Vitamin maskesi yapabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git