Cilt Hastalıklarına Doğal Çözüm

Cilt Hastalıklarına Doğal Çözüm
7 Mart 2016 tarihinde eklendi

Cilt Hastalıklarına Doğal Çözüm

Ciltteki hastalıklar, zaman zaman tıbbi müdahale gerektirecek kadar önemli olabilir. Ancak kimi durumlarda, doğal maskeler, hafif cilt hastalıkları durumunda oldukça etkilidir. Özellikle akne problemli ciltler, kuruyan ve pul pul dökülen ciltler, hassas ve kızarıklık problemi yaşayan ciltler için, doğal maskeler kurtarıcı bir özellik taşır. Ciltteki hastalıklara maskelerle çözüm, mümkündür.

Akneli Ciltler İçin Maskeler

  • Asprin maskesi: 2 tane asprini, birkaç damla limon suyuyla ezin ve içine 1 çay kaşığı bal koyun. Karışımı yüzünüze yavaş hareketlerle yedirin. Limon suyunun içerdiği asit sayesinde, sivilceleriniz kuruyacak, bal ise cildinizde parlak ve ferah bir görüntü sağlayacaktır. Maskeyi yüzünüzde kuruyana kadar (yaklaşık olarak 10 dakika) beklettikten sonra, ılık suyla dikkatli bir şekilde durulayın. Haftada 1-2 kez uygulayabilirsiniz.
  • Karbonat: 1 yemek kaşığı karbonatı alabildiği kadar suyla karıştırın. Çok sıvı olmayacak bir karışım elde etmelisiniz. Daha sonra, bu karışımı yüzünüzün bütününe uygulayın. 5 dakika kadar bekletip ılık suyla durulayın. Karbonat ,içeriği sayesinde, eskiden kalan sivilce lekelerinin rengini açmada da size yardımcı olacaktır.

Kuruyan ve Pul Pul Dökülen Ciltler İçin Maskeler  • Şeker Maskesi: 1 yemek kaşığı şeker, 1 çay kaşığı bal ve 1 tatlı kaşığı zeytinyağını bir kasede karıştırın. Karışımı özellikle cildinizde çok kurumuş ve pul pul dökülmüş bölgelere ve tüm yüzünüze uygulayın. 15-25 dakika kadar bekledikten sonra, cildinizi ılık suyla durulayın. Şeker, tıpkı göründüğü gibi, cilde de parlak bir görüntü verir, cilt rengini açar. Zeytinyağı ise, kuru ciltler için uygulanabilecek en iyi nemlendiricilerden biridir.
  • Yulaf Maskesi: Su ile yulaf ezmesini neredeyse hamur olacak şekilde karıştırın ve yoğurun. Cildinizi ıslatın ve karışımı cildinize masaj yaparak yedirin. 25-35 dakika bekledikten sonra cildinizi durulayın. Bu maskeyi yaparken, öncesinde ve sonrasında cildinizi sütle ıslatabilir ve nemlendirebilirsiniz.

Hassas ve Kızarıklık Problemi Yaşayan Ciltler İçin Maskeler

  • Yoğurt Maskesi: 1 yemek kaşığı yoğurda, bir tatlı kaşığı bal ilave edip karıştırın. Karışımı yüzünüze uygulayıp 15 dakika bekleyin ve durulayın. Bu maske hem bal hem yoğurt içermesi sebebiyle, cildinizi inanılmaz aydınlatacak, ferahlatacak ve yatıştıracaktır.
  • Mısır Unu Maskesi: Bir miktar mısır unu ve seçeceğiniz birkaç damla doğal yağı (badem yağı, zeytinyağı vb.) bir kasede karıştırın. Hazırladığınız karışımı yüzünüze hafif ovalayarak dikkatli bir şekilde uyguların. 20 dakika kadar beklettikten sonra yüzünüzü yıkayabilirsiniz. Mısır unu, hassas cildinizde peeling etkisi yaratacak, doğal yağlar ise ihtiyacı olan nemi doğal yollarda karşılamasını sağlayacaktır.

Tıbbi müdahale gerektirmeyen durumlarda, ciltteki hastalıklara maskelerle çözüm aramanız, en doğal ve kolay yoldur. Nerdeyse her zaman elinizin altında olan bu malzemelerle siz de cilt hastalıklarınızı çözebilir ve cildinizi rahatlatabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git