Cilt Hastalıklarından Kurtulmanın Yolları

Cilt Hastalıklarından Kurtulmanın Yolları
26 Aralık 2015 tarihinde eklendi

Cilt Hastalıklarından Kurtulmanın Yolları

Cilt hastalıklarının bir çoğunun kaynağı doğru beslenmemek, aşırı güneşe maruz kalmak cilt bakımlarını doğru şekilde yerine getirmemektir. Sağlıklı bir cilde sahip olmanın yolu doğru beslenmekten geçiyor. Cilt Hastalıklarından Kurtulmanın Yolları köklerimize dönmekten geçiyor. Anadolu köylerini gezdiğinizde insanların sağlıklı ciltlere sahip olduğunu fark edeceksiniz. Bunun en önemli sebeplerinden biri doğru beslenme ve doğal yöntemleri kullanmaktır.

Cilt Hastalıklarından korunmak için yapmanız gerekenler;

  1. Kuru bakliyatlar özellikle de nohut C vitamini ve çinko içermektedir. Bir çok cilt doktoru tarafından şiddetle tavsiye edilen bir besindir.
  2. Turunçgilleri bolca tüketin. Doğal cilt maskeleri yaparak kullanın. Beta karoten içeren bu besinler cilt hastalıklarına karşı en büyük silahlardan biridir.
  3. Mutlaka balık yemelisiniz. Balık ve içinde bulunan balık yağı da omega-3 açısından zengindir. Özellikle somon balığı bu yağ açısından özel bir balıktır. Zeytinyağı kullanarak pişirdiğinizde besin değeri açısından zenginliğini koruyacaktır. Zeytinyağı tüketin.
  4. Çiğ veya pişmiş fark etmez zeytin ve zeytinyağı Akdeniz kadınlarının yıllardır en büyük cilt bakım araçlarından biri olmuştur. Defneli,zeytinyağlı sabun ile cilt temizliğinizi yapabilirsiniz. Cildinize arada zeytinyağı sürüp bekletebilirsiniz. Bu şekilde yağ cildinizce emilecek ve ihtiyacı olan besinlerin bir çoğunu bu şekilde sağlayacaktır. Cilt Hastalıklarından Kurtulmanın Yolları arasında belki de en lezzetli olanı budur.
  5. Kahvaltıda Omega-3 zengini yiyecekler tüketmelisiniz. Cildinizin en büyük dostu bu besinlerdir. Yulaf ezmesi, ceviz cilt sağlığınızın en büyük dostudur. Özellikle uyandıktan sonra günün en önemli öğünü olan kahvaltıda bu gıdaları tüketirseniz daha fazla faydasını görebilirsiniz. Anadolu’nun bir çok yerinde insanlar kahvaltıda ceviz tüketmektedir.
  6. Günde en az 3 litre su tüketin. Vücudun temel yapı taşı olan hücrelerin en büyük besin kaynağı sudur.Bu tarz cilt hastalıklarından bir çoğu vücudun susuz kalması ile de kendini göstermektedir.


Sağlıklı bir cilde sahip olmanın temeli, sağlık bir beslenme sistemi uygulamaktan geçmektedir. Kişiler aşırı yağlı, acı, tuzlu gıdalar tüketmekte ve cilt hastalıklarından şikayet etmektedirler. Elinizdeki benzinle çalışan araca mazot koyduğunuzu düşünün. Motor bir ihtimal çalışsa bile zarar görecektir. Cildiniz de aynen böyledir ve doğru besinleri, doğru akaryakıtları tüketmek istemektedir. Cilt Hastalıklarından Kurtulmanın Yolları oldukça basittir. Bu kuralları çok uzaklarda değil doğru beslenen, uzun ve sağlıklı yaşayan insanların sıkça bulunduğu Anadolu kasabalarında görebilirsiniz. Doğal köklerinize dönmek ve kent yaşamının yarattığı tüketim alışkanlıklarını değiştirmek cilt hastalıklarına yakalanmamanızı sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git