Cilt İçin En Gözde 10 Yağ

Cilt İçin En Gözde 10 Yağ
10 Eylül 2017 tarihinde eklendi

Kaçınılmaz yaşlanma süreci cilt için zor. Cildin doğal yağ üretimi azaldığında ince çizgiler, kırışıklıklar ve sarkma gibi problemler ortaya çıkmaya başlar. Ancak, az miktarda dikkat ve özen göstererek, yaşlanma karşıtı kozmetik ürünlerine çok fazla para harcamadan cildi sağlıklı tutabilir ve genç bir görünüm elde edebilirsiniz.

Cildin esnek kalmasını sağlamak ve yaşlanmasını engellemek için, kaybedilen yağların değiştirilmesi önemlidir. Taşıyıcı ve uçucu yağların birçoğu doğal yağlar olarak yaşlanmaya karşı cildi nemlendirir, dolgun ve diri tutar.

Bu yağlar ultraviyole (UV) güneş ışınlarından ve çevre kirleticilerinden kaynaklanan hasarla mücadele eden çok sayıda antioksidan içerir. Artı olarak yaşlanma belirtilerinin görünümünü azaltmak ve onları önlemek için farklı cilt tiplerinin ihtiyaçlarını hedefleyen benzersiz bileşikler barındırır.

İşte genç görünen Cilt İçin En Gözde 10 Yağ.

Argan Yağı

Sadece Fas’ta bulunan çok özel bir ağaçtan elde edilen Argan yağı, serbest radikallerle mücadeleye ve yaşlanmayı önleyici yararlar sağlayan yüzde 80’lik yağ asitlerinden oluşur.

Bu yağdaki A ve E vitaminleri aynı zamanda kırışıklıkları, yaşlanma noktalarını, ince çizgileri ve sarkık cildi azaltmaya yardımcı olur. Cildi etkili bir şekilde nemlendirir ve cildin elastikiyetini geliştirir. Ultraviyole (UV) güneş ışınlarından cildi oksidatif hasarlardan bile korur.

Zeytinyağı

Zeytinyağı, daha genç görünen cildi korumak için mükemmel yaşlanmayı önleyici yağ olarak çalışır. Bu yağ, A ve E vitaminleri ile cildinizin serbest radikal hasarla mücadele etmesi gereken çeşitli diğer mineral ve yağ asitleri bakımından zengindir.

Hindistan Cevizi YağıHindistan cevizi yağıCilt İçin En Gözde 10 Yağarasında ilk sırada gelir, kırışıklıklar ve yaşlanma noktaları gibi yaşlanan belirtileri önleyen, kolajen üretimini ve yenilenmesini teşvik eder. Anti oksidan özellikleri, serbest radikallerle mücadeleye ve hasarlı cildi besler. Aynı zamanda, sivilcelerle mücadelede yardımcı olabilecek antibakteriyel özelliklere sahip laurik asit içerir.

Badem yağı

Badem yağı ayrıca yaşlanmayı geciktirebilir ve kırışıklıkları tedavi edebilir. Bu yağdaki E ve K vitaminleri cildin elastikiyetini yeniden kazanmasını ve korumasını sağlarken daha iyi dolaşımı da teşvik eder.

Jojoba yağı

Jojoba yağı, yaşlanmayı önleyici yararlar da sunan dünyanın en fazla nemlendirici yağlarından biridir. E ve C gibi vitaminler, sağlam ve tam cilt için hızlı hücresel rejenerasyonu destekler.

Lavanta esansiyel yağı

Yüksek antioksidan içeriği, cildi serbest radikallere ve tehlikeli UV ışınlarına karşı korur. Yaşlanmanın görünür etkilerini azaltır, yeni çizgiler oluşmasını önler ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.

Avokado yağı

Tıpkı yemek gibi avokado yağı da sağlık için iyi, ciltte avokado yağı Cilt İçin En Gözde 10 Yağ arasında kullanılarak cildinizi genç tutabilir ve eskime işaretlerni ortadan kaldırabilirsiniz. Kuru ciltli insanlar için özellikle iyidir.

Nar tohumu yağı

Nar tohumu yağı, mükemmel bir anti-aging yağıdır. Güçlü antioksidanlar, güneşe maruz kalmanın ve cildi yaşlandıran çevresel faktörlerin neden olduğu radikal hasarla mücadele eder ve onarır.

Buğday tohumu yağı

Buğday tohumu ayrıca, cildinizi yıllarca genç ve kusursuz hale getirmenize yardımcı olan cildi yenileyici özelliklere sahiptir.

Neem Yağı

Neem yağı, sağlığın teşviki ve geliştirilmesi ile yaşlanmayı önleme niteliklerine sahiptir. Antioksidan yanı sıra antiviral, antifungal, analjezik, anti-inflamatuar, antibakteriyel ve antimikrobiyal özelliklere sahiptir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git