Cilt İçin Peptit Önemli Midir?

Cilt İçin Peptit Önemli Midir?
28 Kasım 2015 tarihinde eklendi

 Cilt İçin Peptit Önemli Midir?

Kozmetik sektörünün gözde üyesi olan pepitin ismi çok duyulmamasına rağmen kullanımı her geçen gün artmaktadır. Eğer bu ismi ilk defa duyuyorsanız, merak etmeyin kendisi yeni yeni popüler olmaya başlayan bir madde. Siz de aynaya baktığınızda kırışıklık ve lekelerinizi görüp ameliyat masasına yatmayı istemeyenlerdenseniz bu madde tam da size göre! Öncelikle Pepit nedir bilmeyenler için bunu açıklayalım ardından  Cilt İçin Peptit Önemli Midir? E beraber karar vereceğiz.

Peptit Nedir? Cilt İçin Peptit Önemli Midir? Diye sormadan önce ne olduğuna bir bakalım; Pepitler hücreler arasındaki iletimi sağlayan proteinlerdir. Bu proteinlerin metabolizmayı düzenleyici etkisi de bulunuyor. Amino asit moleküllerinden oluşan pepitleri protein olarak tanımlayabiliriz. Kozmetik sektörünün parlayan yıldızı haline gelen pepitler özellikler anti-aging ürünlerinde kullanılmakta. Medikal araştırmalarda da önemli bir yere sahip olan pepitlerin virüslere karşı bağışıklık sistemini güçlendirdiği gözlemlenmiştir. Artık yapay olarak da üretilebiliyorlar ve hem medikal dünyasında hem de kozmetik dünyasında kullanılıyorlar.

Pepitlerin cilde etkisi nedir? Cilt İçin Peptit Önemli Midir? Sorusunu yanıtlamak için cildimize olan etkisini de bilmemiz gerekiyor. Hücreler arasında iletim görevi gördüklerini söylemiştik. Pepitler cildimizde mimiklerimiz nedeniyle oluşan izlere ve kırışıklıklara uygulanıyor. Ciltteki kasları gevşeterek var olan kırışıklıkları gidermeyi sağlarlar. Pepitlerin farklı türleri de mevcut. Örneğin; dermo-peptitler cildin sıkılaşmasını sağlıyor. Bakır pepitler ise cildi onarıcı ve koruyucu bir etkiyse sahip. Sadece cildiniz için de saçlarınız için de bu pepitlerden faydalanabilirsiniz. Saç üzerinde denenen pepitlerin saç dökülmelerini azalttığı gözlemlenmiştir.Kimler Hangi Miktarda Kullanmalı? 18 yaşının altında olanlar ve hamileler bu ürünü kesinlikle kullanmamalıdır. Bunun dışında herkes pepit içeren ürünleri veya direkt olarak pepiti yüz bölgesinde ve boyun bölgesinde kullanabilir.

Hangi Bölgelere Uygulanabilir? Pepitler yüz ve boyun bölgesine rahatlıkla uygulanabilir ancak göz ve göz çevresinde uygulamamalısınız. Göz çevresi için özel olarak üretilmiş kremler kullanılmalıdır. Bu bölge hassas olduğundan direkt olarak pepit uygulaması yapılmaz.

Ne Kadar Uygulanmalı? Pepiti fazla kullanmak cildinize zarar verebilir. Bu yüzden sabah ve akşam olmak üzere günde iki kere kullanılması idealdir. Günde en fazla üç kere uygulanması gerekir. Kontrollü bir şekilde kullanıldığında etkisini gösterecektir.

Hangi İzler İçin Kullanılır? Kırışlık ve izleri gidermesinin yanı sıra akne izleri ve çocukluk zamanınızda geçirdiğiniz suçiçeği gibi hastalıkların izlerini geçirmeyi de sağlar.

Etkisini Ne Zaman Gösterir?
Pepitler düzenli olarak kullanıldığında etkisini 15-30 gün arasında görebilirsiniz.

Ne Kadar Süre Kullanılmalı? Pepit uygulamasını doz aşımı yapmadan ve istikrarlı olarak kullandığınızda uzun süre kullanmanızın bir zararı yoktur. Pepitleri kendiniz uygulayabilir veya dermatoloğa giderek doktorunuzun uygulamasını isteyebilirsiniz.

Karıncalanma Hissi: pepit uyguladığınızda cildinizde karıncalanma hissi oluşacaktır. Bu sizi endişelendirmesin çünkü bu his pepitlerin çalışmaya başladığının işaretidir ve kısa bir süre sonra geçecektir

Son olarak Cilt İçin Peptit Önemli Midir? Dediğimizde cevabımız evet oluyor. Kırışıklık, akne ve diğer cilt izlerinin düzelmesini sağlayan bu ürün sağlıklı kullanıldığında cildinizi taze tutacak ve dinç bir görünüme ulaşmanızı sağlayacaktır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git