Cilt İçin Yapılacak Doğal Peelingler

Cilt İçin Yapılacak Doğal Peelingler
20 Ağustos 2017 tarihinde eklendi

Peeling yapmak ciltteki ölü derilerden cildi temizleyerek daha canlı ve parlak gözükmesini sağlamaktadır. Marketlerden alacağınız pek çok peeling maskeleri bulunmaktadır. Bunların yanı sıra evde doğal peeling maskeleri de yapabilirsiniz. Kullanımı ve yapılışı oldukça basit olan bu maskelerin malzemeleri de oldukça minimaldir. Bu maskeler ile cilt daha yumuşak ve genç gözükecektir. Ciltteki fazla yağı alarak nem oranını dengelerken kuru ciltler için dökülmeleri önleyerek cildin yenilenmesini sağlayacaktır.

Kahve, Şeker ve Lavanta İle Peeling

Genellikle kahve telvesi peeling görevi görmektedir. Bununla birlikte lavanta cildi sakinleştirerek yumuşamasını sağlamaktadır. Şeker ise içerisinde parça bulunma etkisi yaratarak maskelerde peeling etkisi görmektedir. Ölü derileri atarak cildi daha sağlıklı göstermeye yarayacak bu maskeyi düzenli olarak kullanmak gerekmektedir.

Zeytinyağı ve şeker İle Peeling

Hem peeling için hem de cildi yumuşatmak için oldukça önemli bir maskedir. Şekerin peeling etkisi ile yumuşaklık veren zeytinyağı karışımı cildi yenilerken aynı zamanda nem sağlayacaktır. Ölü hücrelerden cildi arındırarak cilde yumuşaklık kazandırır.

Bal İle Çilek Etkisi

Özellikle çilek yemeği sevenler için muhteşem bir maske olacaktır. Çileği püre haline getirerek içine bir kaşık bal ekledikten sonra cildinize uygulayacağınız bu peelingi günlük olarak kullanabilirsiniz. Çilek ile ciltte bulunan kabarcıklar geçerek bal ile cilt beslenecektir.

Tuz İle Limon PeelingiGenellikle yağlı ciltlerin kullanması gereken bu iki ürün ile yapılmış maskeler ciltteki fazla yağı alarak temiz bir yüz sağlayacaktır. Bu maske ile cildiniz hem nem hem yağ oranını eşitleyecektir. Limon suyunun ciltteki fazlalık yağı aldığı ve kirleri derinlemesine temizlediği bilinmektedir. Tuz ile cilt peeling etkisi görerek ölü hücrelerden arınacak ve daha canlı temiz bir cilt bırakacaktır.

Bal İle Şeker Peeling

Balın cilde besleyici etkilerinin yanı sıra peeling olarak çeşitli maskeler ile birlikte kullanılmaktadır. Balı biraz şeker ile karıştırdıktan sonra kolay olarak hazırlanan bu peelingi cildinize masaj yaparak uygulayın. Ciltte 5 dakika kadar bekletmek bal ile cildin beslenmesini sağlayarak şeker ile parlak ve canlı gözükecektir.

Domates ve Şeker İle Peeling

Elde bulunan malzemeler ile kolaylıkla hazırlanabilen bu peeling oldukça etkilidir. 1 adet domates ile 1 yemek kaşığı şekeri alarak peelingi yapabilirsiniz. Domatesi yarıdan keserek sulu olan kısmı şekere batırın. Daha sonra cilde masaj yöntemi ile dairesel hareketler yapın. Yaptığınız bu masaj ile peelingi yüzünüzde yaklaşık olarak 10 dakika bekletin. Daha sonra ılık su ile durulayın.

Yulaf Unu ve Bal İle Peeling

Cilde etkileri olan yulaf unu ve balın peeling görevi gördüğü de bilinmektedir. Yarım bardaktan az yulaf ununu alarak 5 yemek kaşığı su ekleyin. Ardından iki çay kaşığı balı da ekleyerek iyice karıştırın. Cildinize uyguladığınızda ölü derilerin gittiğini fark edeceksiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git