Cilt Kanseri

Cilt Kansei
27 Nisan 2017 tarihinde eklendi

Cilt Kanseri

Cilt kanseri cildimize oldukça fazla zarar veren bir cilt rahatsızlığıdır. Cilt kanserinin birçok sebebi vardır. Genel olarak cilde önem verilmediği için ortaya çıkar. Cildimiz bize yıllar boyu arkadaşlık edecek uzuvlarımızdandır. Cildimize zararlı bir etki olduğunda bütün vücudumuza bulaşması da kaçınılmaz bir gerçektir. Cilt kanseri şakaya gelmeyecek kadar ciddi bir rahatsızlıktır. Eğer tedavisi olmazsa vücudunuzu daha kötü durumlara sokabilir. Cilt kanseri olmak kimsenin bilerek yada isteyerek yapacağı bir şey değildir. Cilt kanseri genellikle uzun zamanda meydana gelen bir cilt sorunudur. Giydiğiniz kıyafetlerin ve cildinize sürdüğünüz cilt bakım ürünlerinin markasına dikkat etmeden kullandığınız takdir de cilt kanseri meydana gelmesi de oldukça mümkündür.

Cilt Kanseri Belirtileri Nelerdir

  • Cilt kanserinin genel belirtisi 3-4 hafta içerisinde çıkan ve geçmeyen lekeler ya da pul pul olmuş yaralardır. Bu yaralar kaşınır, kanar ve kabuk bağlayabilir. Bu yaralar 1 ay içerisinde geçmedi ise bir uzmana başvurmanız cilt sağlığınız için oldukça önemlidir.
  • Cilt kanserinin bir diğer belirtisi ise cildiniz de herhangi bir bölgenin morarması ve bu morluğun geçmemesidir. Böyle bir morlukla karşılaştı iseniz, bir cilt uzmanına gitmenizi öneririz.
  • Ciltte oluşan pembe, küçük ve pullu olan küçük bir tepecik de cilt kanserinin bir diğer belirtisidir. Bu yarayı küçük diyerek umursamazlık yapmayınız. Bu cildinizin tüm noktalarına yayılmasına ve hastalığın ilerlemesine neden olur.

Cilt Kanseri TedavileriCilt kanseri tedavisi genel olarak cerrahi işlemlerle uygulanır. Cilt kanserlerini kendi yöntemleriniz ile iyileştirmek zorlu olacaktır. Kendi yöntemleriniz ile iyileştirmek istediğiniz de, hastalığın ilerlemesine neden olabilirsiniz. Bu yüzden cilt kanseri olduğunuzu düşünüyorsanız mutlaka bir cilt uzmanına danışınız. Cilt tedavisi yapılabilmesi için ilk olarak cilt kanseri tanısı koyulması gerekir. Ardından cerrahi operasyonlar ile tedavi gerçekleştirilir. Bazen tedaviler uzun sürelerde yanıt verebilir. Bu tedavilerin süresi ve yapılışı hastalığın küçüklüğü ya da büyüklüğü ile doğrudan ilişkilidir. Eğer cilt kanseri düzeyi düşük ve küçük ise ilaçlarla ve kremlerle tedavi de mümkündür.

Cilt Kanserinin Nedenleri Ve Engellemek İçin Öneriler

  • Cilt kanserinin nedenlerinden birisi giydiğiniz kıyafetlerin boyama işleminde uygulanan kimyasalların kalitesiz olmasıdır. Bu kimyasalların kalitesiz olması cilt kanserini büyük ölçü de tetikler. Kıyafet alacağınız zaman bilmediğiniz ve bilinmeyen mağazalardan kıyafet almamaya dikkat ediniz. Kıyafet aldığınızda mutlaka 1 sefer yıkayınız. Bu yıkama işlemi kıyafetinizdeki ham kimyasalı yok edecektir.
  • Cilt kanserinin diğer bir nedeni cildinize sürdüğünüz cilt bakım ürünleridir. Bu ürünlerin içerisindeki kimyasallar teninize fazlasıyla zarar verir. Cilde zarar veren cilt bakım ürünleri kalitesiz ve açıktan satılanlardır. Bu da cildiniz için hiçte uygun değildir. Cilt bakım ürünü alırken Ph değerinin yüksek olup olmadığına mutlaka bakınız. Cilt bakım ürünleri alırken bilinen kozmetik mağazalarından almaya özen gösteriniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git