Cilt Kırışıklığına Ne İyi Gelir

Cilt Kırışıklığına Ne İyi Gelir
24 Mayıs 2016 tarihinde eklendi

Cilt Kırışıklığına Ne İyi Gelir

Yıllar geçtikçe, yaş ilerledikçe ciltte bazı deformasyonlar görülmesi normaldir. Bu deformasyon en çok kırışıklık olarak ortaya çıkar ve çoğu kadın için bir hayli rahatsız edicidir. Bir müddet sonra cilt kırışıklığına ne iyi gelir sorusunun cevabı aranmaya başlanır. Elbette ki bu süreç için gerek bitkisel, gerekse tıbbi pek çok ürün mevcuttur. Ayrıca bunların yanında çeşitli cilt masajları ve egzersizleri ile kırışma etkisi azaltılabilir.

Nedenleri:

  • Yaş ilerlemesi
  • Aşırı güneş ışığına maruz kalınması
  • Stres
  • Sigara tüketimi
  • Dengesiz ve yetersiz beslenme süreci
  • Sert iklim koşulları
  • Aşırı makyaj ve kozmetik ürünlerinin etkisi
  • Hava ve çevre kirliliği

Tabi ki sebepler bunlarla sınırlı değildir. Fakat en belirgin ve sık görülen sebepler bunlardır.

Kırışıklığa Egzersizle Meydan Okuyun!

Bu savaşta yüz hareketleri çok önemli. Aynanın karşısına geçerek gülebildiğiniz kadar gülün. Birkaç saniye bu şekilde bekleyin. İçinizden 10’a kadar sayabilirsiniz. İkinci olarak dudaklarınızı öpücük atar gibi büzerek burnunuza değdirmek istercesine yukarı kaldırın. Şaşırmışçasına ağzınızı açarak “O” yapın, ardından yeniden gülümseyerek yüz germe hareketini uygulayın. Her hareketi gün içinde birkaç defa tekrarlamak yüz kaslarını hareket ettirmek için yeterli olacaktır.

Bitkisel Yöntemler De İşe Yarıyor!Cilt kırışıklığına ne iyi gelir? Elbette bitkisel yöntemler! Fazla vaktinizi almayacak ve etkisini kısa sürede gösterecek birkaç tarifimiz var:

Yarım Elma ve Kaymak:

Yarım elmayı ezin ve iki kaşık kaymak ile karıştırarak yüzünüze uygulayın. 15 dakika bekledikten sonra durulayın. Elma cilde esneklik kazandırma özelliğine sahiptir. Ayrıca elmayı her gün düzenli yemek de ciltte etkisini gösterecektir.

Çilek ve Gülsuyu:

Alerjik reaksiyona sebebiyet verebileceği için dikkatli kullanılması gereken bir maskedir. Bir avuç kadar çileği ezdikten sonra içine bir miktar gülsuyu ilave ederek yüzünüze uygulayın. Yaklaşık bir saat bekledikten sonra ılık suyla durulayın. Cildinizin tazelik kazandığını hissedeceksiniz. Bu maskeyi boyun bölgesinde de kullanabilirsiniz, boyun bölgesinde çok daha etkili bir tariftir.

Limon Suyu ve Gliserin:

Bu iki ürünü karıştırıp tonik gibi kullanarak yüzünüzü bu karışımla arındırabilirsiniz. Ölçüleri aynı olmalıdır ve gece uyumadan hemen önce uygulanması tavsiye edilmektedir.

Yumurta ve Süt:

Bu iki besini haftada bir defa uygulanmak koşuluyla cildinize uygulayabilirsiniz. Bu maske için önerilen ölçü bir yumurta sarısı ve bir kaşık süttür. 15 dakika beklettikten sonra limon suyu ile cildinizi silip, kuruduktan sonra ılık suyla durulayabilirsiniz. Limon cildi biraz da olsa kurutabileceği için su bazlı bir nemlendirici ile maske uygulaması sonrası cilt desteklenmelidir.

Bunların yanında, tükettiğiniz besinlerde E ve C vitaminleri olmasına özen göstermelisiniz. Çilek, yeşil yapraklı sebzeler, portakal, limon gibi besinler C vitamini yönünden; zeytinyağı, soya fasulyesi, maydanoz ve kereviz gibi Nesinler de E vitamini bakımından zengindir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git