Cilt Lekeleri İçin Ev Yapımı Maskeler

Cilt Lekeleri İçin Ev Yapımı Maskeler
19 Ekim 2015 tarihinde eklendi

Cilt Lekeleri İçin Ev Yapımı Maskeler

Yüzün önemi büyüktür. Özellikle bayanlar için yüz önemlidir ve bunun için kilolarca makyaj yapıldığı bile olmuştur. Ama düzensiz bir bakım, yanlış kimyasalları kullanmak ve gerektiği gibi doğru bilinçlenmeme durumları yüz bölgesinde cilt lekelerinin artmasına neden olmaktadır. Cilt lekelerinden kurtulmak ve cildi kadifemsi, yumuşak ve hoş bir hale getirebilmenin yöntemleri bulunmaktadır. Bu yöntem cilt lekeleri için ev yapımı maskelerdir. Bu sayede cilt lekeleri, sivilce ya da siyah noktalar yüzünden çukurluk olan, leke kalan ve cildi pürüzlü bir hale getiren etmenler giderilecektir.

Cilt lekesi için yapılacak maskeler için evdeki var olan malzemeler kullanılabilmektedir. Bu malzemeleri kullanarak yüzümüze sürdüğümüzde,

  • Lekeler giderilmekte,
  • Cilt için doğal yapısını zenginleştiren ve besleyen mineral desteğini sağlamakta,
  • Cildin kurumasını ve çatlamasını önlemekte,
  • Yüzün daha canlı ve parlak bir görünüme kavuşmasına

yardımcı olmaktadır. Bunun gibi başarılı sonuçlar, evde yapılacak maskeler ile alınabilmektedir. Bu yüzden cilt lekeleri için ev yapımı maskelerin neler olduğuna ve hazırlanılışına bakalım…

Ev Yapımı Karbonat Maskesi

İlk maske türlerinden biri olan karbonat maskesi, cilt üzerindeki lekeleri arındırarak, cildi beslemekte ve canlılığını sağlamaktadır. Kendi evinizde yapabileceğiniz karbonat maskesinde gerekli malzemeler;

  • Yoğurt (2 yemek kaşığı),
  • Zeytinyağı (2 çay kaşığı),
  • Limon Suyu(4 damla olacak şekilde),
  • Karbonat (2 çay kaşığı),


Bu maskede genel prensip, limon suyunun ve zeytinyağının sonradan katılmasıdır. Önce yoğurt ve karbonat iyice karıştırılmalı ve diğerleri sonradan karışımın üzerine eklenmelidir. Sonrasında belirli bir kıvam oluştuğunda yüz bölgesine sürülerek 10 dakika bekletilir ve sonra durulanır. Karbonat maskesini haftada 1 ya da 2 kez yapabilirsiniz.

Ev Yapımı Gül Suyu Maskesi

Evinizde yapabileceğiniz diğer bir cilt lekeleri giderici maskede gül suyudur. Yapılışı oldukça kolay olan gül suyu maskesi ile, cildiniz temizlenerek, kirlerden arınmaktadır. Bu sayede etkili ve başarılı sonuçlar alınabilmektedir.

Gül suyu maskesi için kullanılabilecek malzemelerde; 100ml gül suyu ve 2 yemek kaşığı  bal kullanarak karıştırabilirsiniz. Sonrasında gül suyu maskesini yüzünüze sürerek uygulaanbilmektedir.

  • Ayrıca cilt maskeleri için her birinden 1’er çay kaşığı olmak suretiyle, limon suyu-üzüm sirkesi-su karıştırılarak yüze uygulanabilir.
  • Limon kabuğu ve 2 çorba kaşığı su karıştırılır ve yüze sürülür. Limonun kabuklarının mutlaka, püre haline getirilmesi gerekmektedir.

Genel olarak bu yöntemler yüz bölgelerindeki lekeleri temizlemek için birebir olmaktadır. Cilt lekeleri giderilerek uygulanan maskeler, cildin gerekli mineral desteğini almasını sağlamaktadır. Ayrıca cildin neminin doğal bir sürecini koruyarakta, beslenmesinde yardımcı olmaktadırlar.

Cilt lekelerinin genel sebeplerinde, makyajın yüzde unutulması ya da çıkarmadan  uyumak, sivilceleri patlatmak ya da siyah noktaları çıkarma çabaları nedeniyle olmaktadır. Bu nedenle, sivilceleri patlatmadan, kendi aleminde bırakılarak olgunlaşması sağlanmalı ve her zaman için o bölge temiz tutulmalıdır. Ayrıca maskeleri yüzünüze uygulamadan önce mutlaka iyi bir şekilde temizlenmesi şarttır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git