Cilt Lekelerine Maske

Skin Care. Woman In Clay Mud Mask On Face. Beauty.
13 Ağustos 2016 tarihinde eklendi

Cilt Lekelerine Maske

Cilt hassas ve narin bir yapıya sahiptir. Gün içinde cildiniz pek çok dış etmenlere maruz kalır. Sigara da bunlardan biridir. Sigara cildinizde lekelerin oluşmasına sebep olur. Sigara kullanan kadınlar ve erkeklerin yüzleri içmeyenlere oranla daha çabuk çöker. Hatta çoğu kadın bilir sigara ile doğum kontrol haplarının birlikte kullanılmaması gerekir. Yüzünüzde kahverengi leke ve ben gibi leke oluşumlarına sebep olur. İnsanlarla yüz yüze bir işiniz olsun olmasın cilt bakımı çok önemlidir. Cildinizi günlük yıkamalı ve bazı günler maske yapmalısınız. Bu gibi önlemler alarak leke oluşumu, sivilce çıkması vs. gibi durumları önlemiş olursunuz. Cildinizde lekeler bazen de güneşte çok kalmanızdan dolayı oluşur. Güneşlenirken vücudunuzun her yerine güne kremi sürmelisiniz.

Yüzünüze kullanacağınız güneş kremi ise ayrı olmalıdır. Cildiniz hassas bir yapıya sahip olduğu için cilt yapınız ne ise ona uygun güneş kremi alıp yüzünüze uygulamalısınız ve muhakkak yüzünüz direk güneşe isabet etmemeli. Aksi takdirde ciltte soyulmalar, çillenmeler, lekeler vs. görülür. Yaz aylarının gelmesiyle özellikle cildinize daha hassas davranmanız gerekir. Eğer geren önlemleri almaz, kendinizi korumazsanız cilt kanseri vs. kadar ciddi problemlerle karşılaşabilirsiniz. Tüm bunların olmaması için önce cildinizin nasıl bir yapısı var onu öğrenin ve sonra size zarar verecek şeylerden kaçının ve haftalık maskenizi yapın. Cildinizin nefes alması, hücrelerin yenilenmesi şarttır. Böylece leke oluşumuna müsaade etmeyecekseniz. Ayrıca tüm bunların yanında yiyip içtikleriniz de çok önemlidir. Sebze ve meyvelerin bazıların da öyle vitaminler vardır ki cildinizin beslenmesine, sağlıklı bir yapıya kavuşmasına yardımcı olur. Cilt lekelerine iyi gelen maskelerden biri bal ve limon maskesidir. Bal B vitamini açısından oldukça zengindir ve cildi besler. Limonun asitli yapısı da lekelerin yok edilmesini sağlıyor. İkisi bir araya gelince ortaya mucizevi bir karışım çıkıyor.Malzemeler :

  • 2 çay kaşığı bal (organik)
  • 1 çay kaşığı limon suyu (doğal)

Hazırlanışı:

Bir kâsenin içine 2 çay kaşığı bal ve 1 çay kaşığı limon suyunu koyup kaşık yardımıyla iyice birbirine yedirin. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı özellikle de lekelerin olduğu bölüme elinizle daireler çizerek nazikçe uygulayın. Karışımı yüzünüzde 20 dakika kadar bekletin. Sonrasında yüzünüzü bol ılık su ile iyice durulayın. Eğer kuru bir cilt yapısına sahipseniz cildinizi işlem sonrasında nemlendirebilirsiniz.

Tabi ki tüm bu işlemeleri yapmadan önce cildinizin temiz olmasına özen göstermelisiniz. Ayrıca limonu biraz fazla kaçırırsanız balı da o randa artırın çünkü limonun asitli özelliğinden dolayı cildinizi kurutup tahriş olmasına neden olacaktır. O yüzden karışım ölçüsünden dışarı çıkmayın. Fazla yapmak isterseniz de aynı oranda her ikisini de artırın. Ayrıca bu maske sivilceli ciltlere de iyi gelmektedir. Balın antibakteriyel özelliği olduğu için cildi temizler ve sivilce oluşumunu önler.

Etiketler:

Cilt Lekelerine Maske Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Svvl diyor ki:

    Dudak cevrem ve goz altim mor. Bunun icin kesin cozum nedir acaba 🙁

Sayfa başına git