Cilt Lekelerini Gidermek İçin Kullanılan Ürünler

Cilt Lekelerini Gidermek İçin Kullanılan Ürünler
5 Kasım 2015 tarihinde eklendi

Cilt Lekelerini Gidermek İçin Kullanılan Ürünler

Cilt lekesi,  koyu ya da açık renklerde olan her yaş grubunda görülebilen, genelde hormonal, kalıtsal ya da yanma olayları sonucunda cildin üzerinde meydana gelen lekelerdir.

Günümüz de neredeyse her sağlık probleminin bir çözümü bulunmaktadır. Cilt lekeleri bir sağlık sorunu değildir. Fakat kötü görüntülere sebep olabileceği için insanlar üzerinde psikolojik bir etkisi vardır. Bunun içinde cilt lekelerini gidermek için kullanılacak ürünler üretilmeye başlanmıştır.

1.Chantecaille Vital Essence With Arbutin: İçeriğinde arbutin ve C vitamini bulunduran bu serum güneş kaynaklı yaşlanmalar ve cildi beyazlatmak için kullanılan bir üründür. Bu serum güneşin zararlı ışınlarından, çevre kirliliğinden ve çeşitli sorunlar sonucunda zarar gören cildi tamir ediyor.

2. Clinique Even Better Clinical Dark Spot Corrector: Oldukça iyi olan bu ürün ciltte bulunan koyu lekeleri %58 oranında azaltması ile dikkat çekiyor. İçeriğinde C ve B3 vitaminlerini barındırıyor. Aynı zaman da vücudumuzda kahverengi pigmentlerin oluşumunu sağlayan tirosinaz enzimini azaltmaya yardımcı oluyor. 4 haftalık bir kullanım sürecinde cildi 1 ya da 2 ton açabiliyor.

3. Lancome Bright Expert Dark Spot Corrector: Ciltte ki koyu lekeler için kullanılan ve oldukça etkili ola bir diğer ürün ise Lancome Bright Expert Dark Spot Corrector. 4 haftalık bir kullanım sonucunda etkisini gösteren bu ürün %78 oranında ciltte bulunan koyu lekeleri azaltıyor. İçeriğinde bulundurduğu ellajik asit ile koyu güneş lekelerinin azaltılmasında oldukça etkili bir jeldir.4. Murad Post – Acne Spot Lightening Gel: Özellikle akneli ciltlerin kullanımına uygun bir jeldir. Eski akne lekelerini ve çilleri giderme de etkili bir formüle sahiptir. İçinde bulundurduğu amino asitler ve alfa hidroksi asitler (AHA) ile cilde parlalklık kazandırarak pürüzsüz bir görünüm sağlar.

5. Benev Emlite          Active Cream: Bitki özlü formülü ile cildin yenilenmesini ve lekelerin giderilmesinde etkilidir.

6. Sinoz Leke Kremi: Cilt lekelerini giderici kremler arasında belki de en popüler olanıdır. İçinde bulunan A, E, F, H, B ve C vitaminleri sayesinde cildi besler. Sinoz krem sivilce lekeleri üzerinde oldukça etkilidir.

7. Achroactive Max Leke Açıcı Krem: Özellikle koltuk altı ve yüz bölgesinde kullanılan bu krem cilt renginin dengelenmesini sağlar. Aynı zaman da cildi besler ve tazeler.

8. Avene D Pigment Legere Krem: Cilt rengini denge de tutarak, lekelerin giderilmesini sağlayan bu krem aynı zaman da yeni lekelerin oluşumunu da önlemektedir. Düzenli kullanıldığı zaman 2 ay gibi bir süre içerisinde etkisini gösterecektir.

9. Bioderma Leke Açıcı Krem: Yaşlanmaya bağlı oluşan cilt lekeleri için etkili olan bu krem, düzenli kullanım sonrası ellerin rengini açarak daha canlı ve genç bir görünüm kazanmasını sağlayacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git