Cilt Nemlendirme Maskeleri – Kuru Cilt

kuru-cilt-yüz-maskesi
22 Nisan 2015 tarihinde eklendi

Cilt Nemlendirme Maskeleri – Kuru Cilt

Cilt kuruluğu sağlıklı bir görünüm olmadığı gibi ayrıca cilt yüzeyinde de pul pul olup dökülmelere tahriş olmalara veya çatlaklara neden olur. Bu sorun ise bir bayan olarak en değer verdiğimiz cildimizin soluk ve kötü görünümüne neden olur. Sizin de kuru bir cildiniz var ise özellikle de mevsimsel değişiklikler ve kış ayı korkulu rüyanız olur.  Oysa yapmamız gerekenler pek de zor değil, sadece cildimizin nemini iyi ayarlamamız yeterli olacaktır. Tabi öncelikle cildin neminin neden azaldığı bulunmalıdır.

Cilt, mevsimsel değişiklikler, yapısal sorunlar, kullanılan makyaj ürünleri, ilaçlar, cilt tipinin kuru olması gibi nedenler ile hasara uğrar. Özellikle kuru bir cilt tipi yağmur, rüzgâr, soğuk gibi etkiler ile zarar görür. Peki, öyle ise ne yapmalıyız.Öncelikle bakım için maskeler uygulamalıyız. Bu maskeler kuru cilt tipine uygun olmalıdır.

Bulunmaz iksir BAL !

Bal, içeriği sayesinde müthiş bir yapıcı ve onarıcı olarak yüzyıllar boyunca kullanılmıştır. Cildi kısa sürede yapılandırır. Onarır ve bakımını yapar. En iyi nem sağlayan besinlerdendir. Balı hem yiyin hem de maskede kullanın. Zira cildinize çok iyi gelecektir.

Yüz Maskesi için ihtiyacınız olan malzemeler;

  • Bal ( 1 yemek kaşığı)
  • Limon ( 2 damla )

1 yemek kaşık balı 2 damla limon ile karıştırın. Cildinize sürün. Siyah noktalar, sivilce lekeleri, akneler bitecek ve oluşumları engellenecektir. Limon normalde daha fazla kullanılır. Ama siz cildiniz kuru olduğu için 2 damla ile kullanın. Limon cildin yağını aldığından ciltte kuruma yapabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git