Cilt Sıkılaştırıcı Maske Tarifleri

cilt sıkılaştırıcı maske tafileri
16 Mayıs 2015 tarihinde eklendi

Cilt Sıkılaştırıcı Maskeler

Sadece estetik açıdan değil, sağlık açısından da cildimizin bakımına temizliğine ve güzelliğine özen göstermemiz gerekmektedir. Düzenli olarak ilgi göstermediğimiz ve gerekli bakımları yapmadığımız cildimiz ilerleyen yaşla birlikte sorun yaratmaya başlayacak, lekeler, sivilceler, siyah noktalar ve kırışıklıklara sebep olacaktır. Yüz ve boyun bölgemizin cildimizin en hassas noktalarıdır. Bu nedenle de cilt sorunlarını en fazla bu bölgelerden yaşamaktayız.

Rüzgâr, güneş, deniz, sigara, alkol, makyaj ve daha pek çok dış etken sebebiyle cildimiz büyük hasara uğramaktadır. Yıpranan, sağlığı bozulan, rengi değişen, sivilce, siyah nokta ve lekeler oluşan cildimiz için gerekli bakımlar yapılmazsa da erken yaşlarda yaşlanma belirtileri ortaya çıkacaktır. Ancak pek çok insanın güzellik merkezlerine giderek yüzlerce lira verip cilt bakımı yaptırmaya gücü yetmez. Bu nedenle de uzamanlar sık sık televizyonlarda ve internet sitelerinde doğal ve kolay yapılabilen cilt bakım ürünleri tarifleri vermektedirler. Evde de kolayca hazırlayabileceğimiz bu cilt bakım ürünleri ile hem cebimizden ekstra paralar harcamadan cildimize bakım yapabilecek hem de zamandan tasarruf sağlamış olacağız.

Doğal Ürünlerle Cilt Sıkılaştırma

Cildimiz, düzenli bakımların yapılmaması halinde yıpranıp sağlığını kaybedebilir. Ancak yıpranma ve kötü görünmesinin yanı sıra sağlığını kaybeden cilt esnekliğini de kaybederek sarkmalar ve kırışmalar oluşmasına neden olur. Bu nedenle de fazladan paralar harcamaya gerek kalmadan evde kendi kendimize de uygulayabileceğimiz cilt sıkılaştırıcı maske tariflerinden yararlanmamız mümkündür. Bu cilt bakım uygulamaları sayesinde cildimiz daha sıkı ve dinç bir görüntü kazanacaktır.

Yaş Maya ve Süt MaskesiHer evde bulunabilen süt ve yaş maya ile hazırlanan cilt sıkılaştırıcı maske, düzenli uygulanması sonucunda inanılmaz sonuçlar elde etmenizi sağlayacaktır. Dolaptan çıkarılıp biraz yumuşaması beklenen 1 çay kaşığı yaş maya üzerine 1 tatlı kaşığı süt eklenir ve iyice karıştırılır. Ne cıvık ne de donuk olmaması için karışımın iyi ayarlanması gerekirse sütün biraz eksik ya da biraz fazla konulması mümkün olmaktadır. Hazırlanan karışım yüze iyice sürülüp 5 dakika ile 20 dakika arasında bir süre kadar bekletilmelidir. Daha sonra da iyice yıkanmalıdır. Haftada 2 defa uygulanması gereken bu maske ile cildin yenilenmesi ve tekrar genç ve sıkı bir görünüm kazanması, kırışıklıklarla mücadele edebilmesi mümkün olmaktadır.

Kil, Yoğurt ve Bal Karışım Maskesi

Kil, doğada bulunan ve cildimize oldukça faydaları olan bir hammaddedir. Yüzlerce yıldır sağlık ve güzellik için kullanılan kil ile evde de kolay şekilde maske hazırlamak mümkündür. Kilin cilt için yarattığı olumlu etkiler yoğurt ve balın iyileştirme ve onarma etkileri ile birleştiğinde ise etki daha da olumlu ve çabuk olmaktadır. 1 yemek kaşığı bal ve 1 yemek kaşığı yoğurt 1 yemek kaşığı kil ile iyice karıştırılır. Daha sonra da cilde iyice yedirilerek sürülür. 15 dakika ciltte bekleyen maske bir bez yardımı ile silinerek ciltten çıkarılır ve ardından cilt ılık su ile iyice yıkanır. 4 günde bir cilde uygulanan bu onarıcı, yenileyici ve cilt sıkılaştırıcı maske, esnekliğini kaybetmiş cildin elastikiyetini tekrar kazanmasına yardımcı olmaktadır.

Çilek Maskesi

Çileğin ne kadar faydalı bir gıda olduğu herkesçe bilinen bir gerçektir. İçerdiği sitrik asit de cilde oldukça önemli faydalar sağlamaktadır. Bu nedenle de çilekle hazırlanabilen cilt sıkılaştırıcı maske, cilde olumlu etkiler bırakacaktır. 6 adet çilek mikserden geçirilerek püre haline getirilir. İçine 2 yemek kaşığı mısır unu ve 6 damla limon suyu katılarak iyice karıştırılır. Daha sonra da yüz ve boyun bölgesine sürülen maske, 20 dakika bekletildikten sonra yıkanır.

Evde Cilt Bakımı Nasıl Yapılır başlıklı yazımız için tıklayınız.

Karbonat Mucizesi başlıklı yazımız için tıklayınız.

Bitkisel Makyaj Temizleme başlıklı yazımız için tıklayınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git