Cilt Sorunları Nelerdir

Cilt Sorunları Nelerdir
14 Haziran 2016 tarihinde eklendi

Cilt Sorunları Nelerdir

Herkes pürüzsüz, ışıldayan ve sorunsuz bir cilde sahip olmak ister. Çoğumuzun cilt sorunları deyince aklına ilk gelen şey sivilceler ve siyah noktalardır. Hepimiz cilt sorunlarımızı kendi yöntemlerimizle çözmeye çalışsakta bazen işinin ehli bir uzmana gitmek o sorun büyümeden ona çare bulmak en iyi yöntemden daha güvenlidir.

En İyi Yöntem

7 den 70 e uzmanların söylediği en iyi yöntemler cildimizi temiz tutmak, iyi bir gece uykusu ve tabiki sağlıklı beslenmektir. Cilt temizliği için onca marka ve kozmetik ürünü varken hangisi olursa olsun tek konu derinlemesine temizlenmiş olmasıdır.

Siyah Noktalar ve Sivilceler

Başta ergenlikle birlikte kadınların hayatları boyunca en çok karşılaştıkları cilt problemidir. Hepimiz kendi başımıza bunlarla mücadele etmeye çalışmışızdır. Ama onları sıkmaya çalışmak sonrasında iltihaplanmaya ve lekelere sebebiyet verebilir. Bir güzellik merkezinden veya dermatologdan bu konuyla ilgili yardım alabilirsiniz.

Geniş Gözenekler

Cilt yapısıyla alakalı bir konu olsada çeşitli bazlarla ciltte gizlenebilinen bir sorundur. Geniş gözenekler makyaj kalıntıları ve hava kirliliği nedeniyle düzgün temizlenmezse siyah nokta ve sivilcelere neden olur. Gözenekleri küçültmek için çeşitli lazer uygulamaları vardır.

Kuru ve Yağlı CiltlerNasıl saç tipimize göre farklı şampuanlar tercih ediyorsak cilt ürünlerimizi ve makyaj malzemelerimizi de cilt tipimize göre tercih etmeliyiz. Yüzümüzün üzerinde ki yağ bizim için faydalı olduğundan çok fazla yüz yıkamak hücrelerde ki yağı alır ve kötü sonuçlara neden olabilir. Kuru ciltlerin yapabilecekleri şeylerin başında iyi bir nemlendirme ve kolajen ampulu kullanmak gelebilir.

İçten Gelen Güzellik

İçimizde ne oluyorsa bu cildimize yansır. Aslında baktığımızda karaciğer ve sindirim sisteminde ki sorunları yüzümüzde görebiliriz. Aynı zamanda stres ve ruh halimiz de yüzümüze yansır. Cilt bir çok bağ ve liflerden oluşan bir yapıdır.

Fazla baharatlı ve acı şeyler tüketmek cilt yapımıza bozabilir. Yediğimiz şeylerle bu yapıya destek olmalıyız. Aloe vera özlü ürünler kullanabilir, çeşitli otlarla cildimizi genç tutabiliriz. Ama bu konunun ana kahramanı kesinlikte su içmek ve güneş ışınlarından kaçınmak olmalıdır.

  • A ve E vitamini
  • Zeytinyağı
  • Yeşil yapraklı sebzeler
  • Süt ürünleri

Bunlar cildimizin ihtiyaç duyduğu şeylerdir. En önemli kısmıda tabi ki yüzümüzü nemlendirmektir. Genetik ve dış faktörlerle ancak bu şekilde mücadele edebiliriz.

Cilt yapımız ne olursa olsun, ayda bir yapılacak derinlemesine bir cilt temizliği bizi cilt sorunlarından korur. Önemli olan ürünleri fazla kullanmak veya en pahalı ürünleri seçmek değil cilt tipimize ve hayat rutinimize en uygun olan ürünleri kullanmaktır.

Makyaj ve Cilt Sorunları

Sorunlu bölgeyi makyajla kapatmak eminim hepimizin yaptığı bir yanlıştır. Ancak bu daha büyük sorunlara neden olabilir. Cildin nefes alması gerekirken başka bir ürünle örtmek oranın iyileşmesini yavaşlatır. Böyle durumlarda uygun ürünü uygulayıp temizlemek yapılabilinecek tek şeydir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git